כללי צרכנות נבונה

פוקר – מושגי בסיס שחייבים להכיר לפני שמתחילים לשחק

7XL

תמיד שמעתם על פוקר אבל מעולם לא יצא לכם לשחק. אתם נתקלים בו בטלוויזיה, בקולנוע ואפילו חברים קרובים שלכם כבר למדו איך לעשות את זה כמו שצריך, וכיום נהנים לא רק משעת משחק מאתגרת אלא גם מרוויחים ממנה. אין ספק, אתם חייבים לקחת חלק בחגיגה הזו. אבל מאיפה מתחילים? 

מושגים בסיסיים מעולמו של משחק פוקר

  • דילר – כשמדובר במשחק פוקר אמיתי ולא אונליין, ישנו אדם שתפקידו הוא לחלק לכל השחקנים את הקלפים. הוא עצמו, לא משחק אלא רק מנהל את המשחק. כשמשחקים בבית, אחד השחקנים יהיה חייב לקחת על עצמו את תפקיד הדילר (בדרך כלל לפי סבב, כשמי שנבחר עדיין ייקח חלק במשחק),  וכשמשחקים אונליין, הדילר הוא כמובן תוכנת מחשב. 
  • כפתור דילר ועמדת הדילר – בעמדת הדילר יש כל מה שהדילר צריך כדי לנהל את המשחק. במידה והמשחק מתנהל בין חברים, ישנו צ'יפ שעובר משחקן לשחקן, לכל יד חדשה. מי שהכפתור נמצא אצלו הופך לדילר בסיבוב הנוכחי.
  • בליינדים – אלו הם ההימורים הראשוניים של כל שחקן. מי שמעוניין להיכנס לסבב ההימורים הנוכחי, יהיה חייב להשתמש בכרטיס הכניסה הזה אל היד הקיימת. בדרך כלל הבליינדים נקבעים מראש ואף מחולקים לסמול בליינד – שהוא ההימור המינימלי אליו מחויב השחקן שמשמאל לדילר, וביג בליינד שהוא ההימור הגדול יותר, פי שתיים מהביג בליינד. לבליינד הגבוה יותר מחויב שחקן שנמצא בעמדה זו, ויושב משמאל לאדם שבעמדה של הסמול בליינד. נשמע מסובך? זה באמת לא! רק זכרו ששני השחקנים שיושבים משמאל לדילר, הם אלו שמחויבים באותו סיבוב. 

להתחיל בקטן ורק אז להיכנס בכל הכוח

לשחקנים מתחילים יש נטייה כבר בהתחלה להיכנס במאתיים קמ"ש למשחק, גם אם הם לא מבינים עד הסוף את משמעות המהלכים שלהם. והתוצאה? הפסד, ועוד אחד, ועוד אחד. פוקר הוא הרבה יותר מרק משחק מזל וככל שתקדימו להבין זאת, כך יהיה לכם קל יותר. באתר של 7XL מחכים לכם מדריכים, טורנירים ומשחקים שיאפשרו לכם ללמוד ולהתאמן, לפני שתעברו מהמחשב החוצה ותכבשו כמובן, שולחנות משחק אמיתיים.

תגיות

פרסום באתר