הכל לבית

תכנון בית חכם

מערכת הבית החכם היא מערכת אשר מאפשרת שליטה על כמה וכמה מערכות חשמל בבית בו זמנית באמצעות מפסק אחד, מספר קטן של מפסקים או באמצעות מכשיר חכם כלשהו. המערכת המדוברת מאפשרת שליטה על התריסים של הבית, על מערכת האזעקה, על התאורה ואפילו על מערכת קולנוע ביתית. מעבר לכך, אחד היתרונות המשמעותיים ביותר במערכת בית חכם הוא שיש לה מנגנון הפעלה מרחוק. כלומר, ניתן  להפעיל את כל המערכות המחוברות למערכת גם כאשר אתם לא בבית, באמצעות המכשיר החכם שלכם שמחובר למערכת, כך שאם אתם מעוניינים להדליק את המזגן טרם אתם מגיעים לבית כדי שהבית יתקרר או אם שכחתם את הדוד דולק וכבר יצאתם מהבית, תוכלו להדליק את המזגן או לכבות את הדוד באמצעות המכשיר החכם שלכם המצוי ברשותכם.

בית חכם – ממה הכל התחיל?

עם ההתפתחות של האינטרנט בסוף שנות ה-90 של המאה ה-20 ותחילת שנות ה-2000, טכנולוגיות חדשות החלו לצוץ ועמן הטכנולוגיות של בית חכם. הטכנולוגיה של הבית החכם הביאה עימה פתרונות מתקדמים ואיכותיים, אך יחד עם זאת גם חסכוניים מאוד. אם בהתחלה הטכנולוגיה של בית חכם הייתה רלוונטית בעיקר לסיוע לאוכלוסייה מבוגרת על מנת להקל על חייה, כיום כבר ידוע כי מדובר על טכנולוגיה שלא מעט אנשים בוחרים בה עבור ביתם והיא משדרגת לחלוטין את איכות החיים שלהם.

איך עובד בית חכם?

בית חכם עובד על בקר, כאשר ניתן כיום להסב גם את המחשב הביתי שלכם לבקר. אותו בקר מפקח ומפעיל את כל המערכות החשמליות הקיימות בבית. מדובר על מערכות המותאמות באופן אישי  לכל משתמש וניתן להגדיר למערכת המדוברת מראש תרחישים קבועים. תרחיש הוא פקודה אשר מפעילה באופן אוטומטי כמה מערכות במקביל בהתאם לצורך האישי של כל אדם ובהתאם למה שהגדרתם.

איזה מכשירי חשמל ניתן לחבר למערכת בית חשמל?

ניתן לשלוט באמצעות מערכת בית חכם על מגוון מכשירי חשמל שונים כגון: על התאורה שבבית,  על דוד חשמל, על מערכות המיזוג בבית, על מערכת האזעקה, על התריסים ועוד. חשוב לדעת שאם מעוניינים רק בחלקים ספציפיים בבית שיהיו מחוברים למערכת בית חכם ניתן להתקין אותם ללא תשתית ולהסיר אותם במקרה הצורך. מדובר על רכיבים שיכולים לעבוד על שלט או על מערכת אלחוטית שתותקן בבית שלכם, כאשר לכם תהיה אפשרות לשלוט בהם דרך אפליקציה ייעודית בנייד שלכם. יחד עם זאת, חשוב שתדעו כי הם הרכיבים השונים לא מסונכרנים יחד כמו במקרה של מערכת בי חכם חשמלית או אלחוטית, לא תוכלו לקבל את חווית השליטה בבית שלכם כפי שמעניקה ווית המערכת.

כיצד לתכנן בית חכם בצורה יעילה וחסכונית?

בית חכם ללא ספק יכול להציע נוחות וקדמה, אך כדי לתכנן אותו בצורה יעילה וחסכונית, חשוב מאוד לבחור באנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום.

כדי שמערכת בית חכם תעבוד בצורה יעילה וחסכונית, על החברה שנבחרה עבור הטמעת המערכת בבית לבצע תהליך אפיון שלכם ושל אורח החיים שלכם. מכיוון שיש לא מעט פתרונות לבית חכם כיום, חשוב להתאים מערכת עם אפשרויות להרחבה בעתיד בהתאם לצרכים  המשתנים, כך ניתן לחסוך בעצם הן בעלויות ההקמה והן בשדרוגים עתידיים.

מעבר לכך, חשוב מאוד לבחון את התוכנית האדריכלית של הבית או  לערוך סיור בבית. יש לבדוק נתונים שונים כגון: מספר מעגלי תאורה, מעגלי תריסים ושערים חשמליים, מספר המזגנים בבית  וכן אלמנטים  חשמליים נוספים. בהתאם לאפיון של הבית תשורטט תוכנית בית חכם אשר תכלול את מיקום לוח החשמל, פריסת הכבלים, תכנון אמצעי שליטה, ממשקים וכן מיקום הבקרים ברחבי הבית ואופן השליטה בהם ועוד.

 

 

פרסום באתר