כללי עריכת דין שירותים מקצועיים

מה באמת חשוב לדעת על תביעות סיעוד? 

תביעת סיעוד

בלי ששמתם לב איך זה קרה, אחד מההורים שלכם הפך להיות סיעודי? לא באמת האמנתם שיגיע היום וזה יקרה גם לו, אך בפועל, זה המצב? אם כך, טבעי שתרצו לעשות כל מה שאתם יכולים כדי לעזור להורה שלכם. עם זאת, לטפל בו בעצמכם 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, זה כמעט בלתי אפשרי. לכן עולה השאלה: מה באמת עושים? והאם יש אפשרות לקבל עזרה? לרוב התשובה היא כן, והדרך הנכונה היא להגיש תביעת סיעוד. כל עוד להורה שלכם יש ביטוח סיעודי, למה שהוא לא יקבל עזרה? מעבר לכל העזרה הבסיסית שהמדינה יכולה להציע לכם, תוכלו גם לפנות אל חברת הביטוח ולהגיש תביעה מסודרת. 

מה הסיכוי שבאמת תקבלו עזרה? 

כל אדם שרוצה להגיש תביעת סיעוד רוצה להבטיח שהוא באמת יקבל את העזרה שהוא צריך. יחד עם זאת, כמובן שכל מקרה נבדק לגופו. השאלה האם ההורה שלכם באמת יקבל את העזרה שהוא צריך תלויה, קודם כל, בשאלה מה המצב שלו. האם הוא באמת לא יכול לבצע פעולות בסיסיות לבד? האם אפשר להוכיח את העבודה שהוא זקוק לעזרה? ועד כמה הוא באמת מוגבל בפעולות השונות? מדובר על תהליך שהוא חלק בלתי נפרד מתביעות כאלה וחשוב להבין זאת. מה שבטוח זה שאם תעשו את הדברים בצורה מקצועית ונכונה, הסיכוי שתקבלו את העזרה הדרושה להורה שלכם יהיה הרבה יותר גדול. 

תוך כמה זמן העניין יסתיים? 

הבעיה הגדולה היא שמהרגע שבו תגישו את תביעת הסיעוד ועד שתקבלו מה שמגיע לכם, יעבור זמן. לכן חשוב מאוד להתאזר בסבלנות ולהבין זאת. העניין הוא שבישראל מוגשות בכל יום הרבה מאוד תביעות כאלה, כך שברור מדוע לא תמיד יש עמידה בקצב הרצוי. יחד עם זאת, ולמרות שמדובר על תהליך ארוך, כמובן שלא כדאי לוותר על כך. אם מגע להורה שלכם לקבל עזרה, מה פתאום שתוותרו על כך? כל מה שאתם צריכים זה לעשות את הדברים בצורה מסודרת, ויפה שעה אחת קודם. התגישו את התביעה כמה שיותר מהר וכך העניין יסתיים בקרוב.

פרסום באתר