הכל לבית כללי צרכנות נבונה

רפליקות: לשלם פחות ולהיראות יותר

מותגים מייצגים משהו, יש להם אמירה, ויש להם גם לרוב מראה ייחודי ואטרקטיבי. העניין עם המותגים הללו, ובעיקר הפופולאריים ומותגי היוקרה, זה כמובן המחיר. אז איך אפשר להיראות מיליון דולר בלי להוציא מיליון דולר? התשובה פשוטה – עם רפליקות.

רפליקה זה העתק זהה למקור, או כמעט זהה למקור, שרק טביעת עין מקצועית תדע לזהות אותו. כל עוד אתם לא מנסים למכור אותו בתור מקורי לאיש מקצוע, הרי שאף אחד לא יידע שקניתם את המותג היוקרתי הזה ברבע מהמחיר שלו, ואתם נהנים מהמראה האפנתי ביותר, בלי לשבור את קופת החיסכון שלכם, שגם היא יכולה להיות ממותג יוקרה.

איזה רפליקות פופולאריות ביותר?

רפליקות יש בכל התחומים, מתיקים וארנקים, נעליים וג’ינסים, ועד למוצרי חשמל ואלקטרוניקה. ללא ספק הרפליקות הפופולאריות בעולם הן של שעוני יוקרה, שכן אלו מהווים נתח שוק גדול מאוד, ומאפיין בולט של החברה הגבוהה. הרפליקות הפופולאריות ביותר בעולם שעוני היוקרה הינן:

  • רולקס (ROLEX) – מותג נחשב ומוכר שאין לנו ספק שאתם מכירים, גם אם אתם לא חובבים מושבעים של שעוני יד. הרולקס היקר ביותר שנמכר עד כה היה במכירה פומבית, ונמכר בסכום של קרוב לשמונה-עשרה מיליון דולר (18 מיליון!).
  • אומגה (OMEGA) – מותג שוויצרי שמתקתק שעונים כבר משנת 1848, והמחירים שלהם גם מרשימים במיוחד. נכון, 3.4 מיליון דולר זה לא כמו ה-18 מיליון של רולקס, אבל בואו נודה על האמת, זה גם מכובד למדי.

ומה לגבי הרפליקות?

הרפליקות איכותיות, ונעשות כיום ברמה גבוהה במיוחד. הטכנולוגיה המתקדמת מאפשרת ייצור של שעונים ברמה גבוה אך בעלות נמוכה, ובעוד שמי שקונה את השעונים המקוריים משלם בעיקר על השם, והרבה פחות על החומרים והמוצר עצמו, הרי שלנו, שרק רוצים ליהנות מהאסתטיקה והמראה היוקרתי, אין בעיה לשלם הרבה פחות עבור מוצר ברמה גבוהה, אך בלי המותג המקורי והיקר.

רפליקות של רולקס, אומגה וראדו, שגם הוא שוויצרי, נראות טוב, עובדות טוב, ויושבות טוב על היד. הן יעשו את העבודה, ויעלו לכם הרבה, אבל ממש הרבה פחות.

תגיות

פרסום באתר