כללי נופש ותיירות

רומא המלצות לחופשה קצרה

רומא המלצות

רומא היא אחת הערים המתוירות ביותר בעולם, ובצדק: לבירת איטליה יש המון מה להציע, ואם אתם מגיעים אליה לחופשה קצרה, למשל סופשבוע ארוך, כדאי לתכנן אותו במדויק כדי לתכנן במדויק כל יום.

היום הראשון

את היום הראשון כדאי לפתוח בארמון ברבריני ובכיכר הסמוכה לו. לאחר מכן מגיעים לכיכר אספניה שמפורסמת בעיקר בזכות המדרגות הספרדיות שמעליה ואינספור התיירים שעולים ויורדים בהן תוך כדי שהם מדברים בשלל שפות – ממש מגדל בבל מודרני. התחנה הבאה היא גני בורגזה שמספקים הפוגה ירוקה ומשם ניתן לרדת אל פיאצה דל פופולו. מהכיכר הזו כדאי להמשיך אל כיכר יפה נוספת, פיאצה ונציה. הדרך לשם – ויה קורסו – כוללת חנויות מכל הסוגים ואפשר לעצור גם בהן. לסיום היום הראשון מבקרים במזרקת טרבי, זורקים למים מטבע ומביעים משאלה שיהיו עוד ביקורים ברומא.

היום השני

כשמחפשים לגבי רומא המלצות מגלים אינספור אפשרויות ולא קל לבחור מתוכן. ביום השני בעיר כדאי לבקר בג'ארדינו דלי אראנצ'י – גן תפוזים שמשקיף על רומא, בקמפו די פיורי שהיא כיכר עם שוק פירות וירקות מוצלח, בפיאצה נאבונה וגם בפלא האדריכלי המרהיב – הפנתיאון של רומא. חשוב לקחת בחשבון שהתור לכניסה למקום (שהיא ללא תשלום) לפעמים ארוך.

היום השלישי

בעיר כמו רומא המלצות הן רק בסיס ותמיד אפשר גם לשנות חלק מהן. כך למשל בדרך כלל מומלץ לבקר בקולוסיאום ובפורום, אבל התורים הארוכים עלולים לגזול שעות יקרות מהחופשה. לעומת זאת ניתן לטייל בשכונת טרסטוורה הטרנדית וליהנות ממפגש עם רומאים אמיתיים וחביבים מאוד. אחד האתרים המומלצים בשכונה הוא הגנים הבוטניים בגבעת ג'אניקולו וגם שוק הפשפשים פורטה פורטזה הוא אטרקציה מוצלחת. מטרסטוורה ניתן להגיע בקלות לוותיקן וגם שם כדאי לבלות חצי יום – במוזיאון של הוותיקן, בכיכר פטרוס הקדוש, בבזיליקת פטרוס הקדוש, בגנים רחבי הידיים וגם בטירת סנט אנג'לו וגשר המלאכים שנמצאים בקרבת הוותיקן.

רומא המלצות לטיולים מחוץ לעיר

כשמגיעים לרומא המלצות לטיולים מחוץ לעיר יכולים לשדרג את החופשה, גם אם היא קצרה. בפרט זוהי אופציה מוצלחת למי שכבר מכיר את האתרים המרכזיים בעיר. בין הטיולים שכדאי לשקול: טיבולי (בזכות הווילות העתיקות והמרשימות והגנים היפהפיים), קסטלי רומני (בזכות הכרמים הנעימים והיקבים המוצלחים) וגם פירנצה שכולה אסתטיות מרגשת.

בבלוג הצילום והטיולים המצלמה מוסיפה חמישה קילו תוכלו למצוא המלצות נוספות לבילויים בעיר היפה והתוססת.

פרסום באתר