הכל לבית

רגיל או מזלף, מהקיר או מהכיור? איך נבחר את הברז הנשלף המושלם למטבח?

ברז שלוש דרך
צילום: pixabay

ברז המטבח, איננו סתם ברז. הפונקציות והביצועים שלו, חשובים ביותר לכל טבח, בכל בית סטנדרטי. ברז מטבח נשלף, מספק את כל הצרכים הבסיסיים במטבח, משום שהוא מנגיש את העבודה מקרוב, הוא מושלם לניקוי הכיור, מפני שהוא מגיע למקומות שברז סטנדרטי אינו מסוגל, אך ישנם סוגים רבים של ברזים כאלו, אז איך בוחרים?

סוגי ברזים נשלפים – כדאי או לא?

  1. ברז נשלף כלפי מטה – בדרך כלל בצורת צוואר אווז, מאפשר תמרון השטיפה גם לפינות, מתאים לשטיפת סירים, מחבתות ותבניות אפיה מתאים למילוי מים בסירים. חסרונותיו שלא מתאים לכל כיור, לא מתאים לכיור בעומק נמוך ולא מתאים ללחצי זרימה נמוכים.
  1. ברז נשלף כלפי מעלה – ראש הברז עצמו נשלף ויש לו טווח תנועה רחב יותר וצינור ארוך יותר, המאפשרים תנועה בלתי מוגבלת. גם הוא מתאים לשטיפת הכיור, מילוי סירים, אך בנוי לכיורים קטנים וניתן לשלוט על כיוון השטיפה.

חסרונותיו, שהוא עשוי להתיז לכל עבר, והוא לא מתאים לבתים עם ילדים קטנים.

  1. ברז נשלף צדדי – ברז נשלף למטבח, עומד בפני עצמו. הוא בנפרד מהברז הראשי ומצוי לצידו. ניתן למשיכה לכל הכיוונים ויכול להגיע הן לכיור והן למשטח. הסגנון ישן יחסית, אך מתאים לכל מטבח, וגם אם נשבר או מתקלקל, הברז הראשי ממשיך לתפקד.

חסרונותיו תלויים באורך הצינור ובלחץ הזרימה, שכן הוא משתתף בלחץ עם הברז הראשי. מצריך חור נוסף ולכן ההתקנה עשויה להיות יקרה יותר.

  1. ברז מטבח נשלף כלפי מטה ללא מגע – מצויד בחיישן ובידית. התרחב לבתים פרטיים אך נפוץ יותר במקומות ציבוריים. החיישן מיועד להפעלת וכיבוי זרם המים, מבלי ללכלך ולהכתים את הברז ולרוב הברזים הללו, יש ידית לבקרת טמפרטורה.

עם זאת, הוא ברז יקר, מסובך לתקנו, חיישן התנועה עשוי להתקלקל ולאבד את רגישותו, יש צורך בהחלפת סוללות, ואם פועל על חשמל, לא יפעל בהפסקות חשמל.

  1. ברז נשלף חכם – מופעל על ידי קול. הקול שולט על כיבוי והפעלה, טמפרטורה, זרימה באמצעות אפליקציה. מעבר לכך, ניתן להגדיר כמויות מים הדרושות על פי סוגי בישול. המערכת יכולה לזהות דליפות וחסימות והגנה מפני קיפאון.

אולם, תיקון המערכת מסובך, חיישן הקול עשוי להיות רגיש, החלפת סוללות או הפסקות חשמל שהמונעות פעולה, במידה ומחובר לחשמל.

מקיר או מכיור

יתרונות התקנת ברזים למטבח מהכיור,  מתחילים במגוון הסגנונות והגימור, המתאימים לכל עיצוב. בנוסף, מגוון ידיות הפעלה או מגע או ללא מגע, כל אלה מעניקים להתקנה מכיור, להעצים את סגנון הברז והפונקציונליות שלו.

יתרונות התקנת ברז נשלף מהקיר, כוללות יצירת מקום על המשטח, שמירה על מראה נקי, העיצוב ייחודי יותר וההתקנה יותר פשוטה.

פרסום באתר