כללי עסקים וכלכלה שירותים מקצועיים

נהלי בטיחות במקום העבודה שכולם צריכים להכיר

נהלי בטיחות במקום העבודה

בטיחות במקום העבודה חשובה מכל כך הרבה סיבות. ראשית, זה יכול למנוע פציעות ותאונות מלכתחילה. וגם אם אכן תתרחש תאונה, קיום נהלי בטיחות נאותים יכולים לעזור לצמצם את הנזק ולהבטיח שכולם יישארו בטוחים.

ברוב מקומות העבודה יהיו נהלי בטיחות מסוימים, אך לא כולם יהיו מוכרים או מובנים על ידי העובדים. במאמר זה, נסקור כמה מהליכי הבטיחות הנפוצים ביותר במקום העבודה ומדוע הם חשובים. אנו מקווים לספק הבנה טובה יותר כיצד לשמור על עצמכם ועל עמיתכם במקרה של תאונה.

נהלי הבטיחות הנפוצים במקומות עבודה

נהלי פינוי – נהלים אלו חייבים להיות במקום נראה לכולם, על מנת שכל אדם ידע מה לעשות במקרה של שריפה או מצב חירום אחר. על העובדים לדעת היכן ממוקמות היציאות וכיצד ניתן לפנות בבטחה את המקום. 

בדרך כלל נהלי פינוי נכללים בתהליך הכנת תיק שטח במקומות העבודה.

עזרה ראשונה – בכל מקומות העבודה צריכה להיות ערכת עזרה ראשונה ייעודית ומישהו בצוות שעבר הכשרה בעזרה ראשונה. אדם זה אמור להיות מסוגל לספק סיוע במקרה של פציעה עד שתגיע עזרה נוספת.

בנוסף לערכת עזרה ראשונה, דפיברילטור חשמלי צריך להיות זמין גם במקרה של התקף לב.

ציוד בטיחות – בהתאם לסוג מקום העבודה, ייתכן שיש צורך בציוד בטיחות מסוים. זה יכול לכלול דברים כמו כובעים קשיחים, משקפי בטיחות או אטמי אוזניים. על העובדים לדעת היכן נמצא ציוד זה וכיצד להשתמש בו כראוי.

חוקים נוספים שחייב להכיר

  1. שמרו על אזורי עבודה נקיים. שמירה על אזור עבודה נקי מציוד מיותר או פסולת. יכול לסייע רבות במניעת פציעות. ניתן להפחית פציעות כגון החלקות, מעידות, נפילות, חתכים, נקעים, מתיחות וכו' על ידי שמירה על אזורי עבודה מסודרים ונקיים.
  1. השתמשו בכלים המתאימים לעבודה. הימנעו מהדחף הראשון להשתמש בכל כלי (או חפץ) שנמצא בסביבתכם על מנת לבצע משימת עבודה. שימוש בכלים שגויים עלול לגרום לפציעה או נזק לכלי שעלול להוביל לפציעה בעתיד.
  1. ללבוש תמיד את ה-המגן המתאים למשימת העבודה. היעדר ציוד הגנה, או שימוש ב-ציוד הגנה לא תקין, יכול להוביל לפציעות רבות במקום העבודה.

ציוד מגן הוא קו ההגנה האחרון כאשר אתה מגם על עצמכם מפני הסכנות הנמצאות במקום העבודה. אם אתם באים במגע עם מפגע כאשר אתה לא לובשים את ה-ציוד הנכון, הפציעה תהיה חמורה יותר מאשר אם הייתם לובשים אותו.

  1. טכניקות הרמה נכונות – פציעות רבות במקום העבודה נובעות מטכניקות הרמה לא נכונות. יש להכשיר את העובדים כיצד להרים חפצים כבדים בצורה נכונה, תוך שימוש ברגליים במקום שימוש מלא בגב. העובדים צריכים גם להיות מודעים לסביבתם ולוודא שאין שום דבר בדרך שיכול להכשיל אותם.

הישארו בטוחים עם י.כוכבי

גם ארגונים גדולים וגם עסקים קטנים חייבים לעשות כל שביכולתם כדי לעמוד בתקנות הבטיחות. אי אכיפת נהלי עבודה בטוחים עלול לגרום לנזק לעובדים, נזק לרכוש, ליטיגציה ופיצוי עובדים. ארגון פרוטוקולי בטיחות במקום העבודה ותוכניות בטיחות אש הם דברים שחייבים לכלול בכל עסק.

 

אנחנו כאן כדי לעזור לכם לפתח תרבות של בטיחות במקום העבודה. אנו מקלים עליכם ליצור פרוטוקולי בטיחות, להקצות קורסי הדרכה ולתעד תקריות. אנו נעזור לכם לעמוד בתקנות הספציפיות של התעשייה כדי שתוכלו להתמקד בניהול העסק.

סיכום:

בטיחות במקום העבודה חשובה מסיבות רבות, אך בראשן מניעת תאונות ופציעות מלכתחילה. על ידי היכרות עם נהלי בטיחות נפוצים במקום העבודה, אתם יכולים לעזור לשמור על עצמכם ועל עמיתיכם במקרה שמשהו אכן ישתבש. 

פרסום באתר