כללי עסקים וכלכלה שירותים מקצועיים

כל מה שצריך לדעת על משקלים לתעשייה

משקלים לתעשייה

לא כולם מכירים היטב את התחום של משקלים לתעשייה, והוא רלוונטי בעיקר למי שעוסק בנושאים של ייבוא, ייצוא וייצור בתחומי תעשייה שונים. לחלקנו הגדול מונחים כמו מאזני גשר, משטחי שקילה ומאזניים לשקילה זרים לחלוטין. בישראל קיימות חברות שונות העוסקות בתחום של משקלים לתעשייה, כשהשאיפה של כל לקוח צריכה להיות, לעבוד עם חברת שמספקת פתרונות שקילה מלאים במקום אחד לכל הצרכים של שקילה ובקרה.

באיזה תחומים נדרשים משקלים לתעשייה?

התחום הזה של שקילה לתעשייה רלוונטי למספר סוגי תעשיות: תחום החקלאות, תחום הקמעונאות, תחומי לוגיסטיקה, תחום הבריאות, מעבדות ועוד. חברות שמציאות פתרונות שקילה יציעו לרוב סוגים שונים של משקלים כמו משטחי שקילה רצפתיים או שולחניים, מאזניים לשקילה באמצעות מלגזה ועוד. לרוב, מלבד להציע את המכשור המתאים, תציע החברה גם אפשרויות שונות להטמעת מערכות תומכות שקילה, בהתאם לתעשייה הספציפית. עם התפתחות הטכנולוגיה, כיום, ניתן במקרים רבים להשתמש במערכות חכמות לתיעוד וניטור נתוני שקילה, כשהדבר נדרש כמובן. המערכות יכולות לבצע בקרת איכות, ספירה ובקרה של מלאי, שקילה, סימון, תיוג ועוד.

איזה שימושים שונים יש בתחום השקילה לתעשייה?

ישנם סוגים שונים של משקלים המשמשים לצרכים שונים, נפרט על כמה מהם.
משקלי אמבטיה – משקלי אמבטיה הם לרוב משקלים נמוכים הכוללים רמפה לעלייה ולירידה, ולכן טובים לשקילת עגלות. בדרך כלל במשקל מסוג זה משתמשים במפעלים שונים לייצור מזון, וגם במכבסות ובבתי חולים.
משקלי מאזניים – משקלי מאזניים עובדים באופן כזה שישנם שני משטחים מקבילים אותם ניתן לקרב ולהרחיק לפי הצורך, כך שאפשר להשתמש בהם גם כשצריך לשקול מוצרים גדולים במיוחד כמו קורות, מוטות או מיכלים גדולים במיוחד.
משטחי שקילה – משטחי שקילה מגיעים בגדלים שונים לצרכים שונים, לרוב נשתמש בהם לשקילה של מוצרים שונים במחסנים, מפעלים, בתי מלאכה ועוד. משטחים אלו יכולים לכלול התממשקות לתוכנות שונות וכך לאפשר ניטור ומעקב של המידע, ספירות מלאי שונות ועוד.
עגלות לשקילת משטחים – עגלות מסוג זה יכולות באמצעות מערכת הדיראולית להרים משקלים כבדים של עד שניים וחצי טון.

פרסום באתר