כללי עסקים וכלכלה

היתרונות המשמעותיים של הוספת מערכת סולארית לגג

מערכת סולארית

העולם משתנה, ובקצב מהיר מאוד. העובדה הזו באה לידי ביטוי במגוון רחב מאוד של תחומים, כולל כאלה שבמשך תקופה ארוכה לא באמת השתנו. ייצור חשמל הוא דוגמה מצוינת לכך: אחרי שהמין האנושי התבסס על פחם לצורך ייצור המשאב החיוני שכולנו זקוקים לו, בשנים האחרונות מתבצע מעבר משמעותי לאנרגיות מתחדשות. 

בישראל, מדינה שטופת שמש, הדרך המתבקשת להפיק חשמל היא באמצעות מערכות סולאריות. כשעל כל גג כמעט ניתן להתקין מערכת סולארית, אפשר היה לצפות שישראל תוביל את התחום – אולם למרבה הצער המדינה שלנו מדדה מאחור ביחס למדינות המפותחות (בגרמניה למשל מחצית מהחשמל במדינה מופק בדרכים חדשניות, ולא על בסיס פחם מזהם או גז שגם הוא מזהם את הסביבה).

יתרון 1: ניצול שטח הגג להפקת תועלת כלכלית

היתרון הראשון של המערכות הסולאריות הוא הרווח הכספי שהן מניבות. באופן טבעי נדרשים לא מעט משאבים כספיים כדי להקים את המערכת, אבל התמורה היא חוזה מובטח עם חברת החשמל למשך 25 שנים. פאנלים סולאריים איכותיים יכולים להפיק חשמל מהשמש בהיקף משמעותי, ובפרט במדינה שבה יש הרבה מאוד שעות שמש לאורך כל השנה, כך שהגג – שמן הסתם נכון לעכשיו לא מנוצל – הופך לנכס מניב.

יתרון 2: תרומה למאבק החשוב בהפחתת זיהום האוויר

היתרון השני של הקמת מערכת סולארית על הגג שלכם (או במקומות אחרים המתאימים לכך) הוא התרומה למאבק החשוב ביותר בדור הנוכחי: צמצום זיהום האוויר ובאופן כללי מניעת פגיעה מיותרת בסביבה ובכדור הארץ. שינויי האקלים מאיימים על העתיד של כולנו, ולאו דווקא הרחוק. למעשה כבר בהווה ניתן להבחין בהשפעות הקשות של השימוש בחומרי גלם מזהמים כמו פחם או גז טבעי, ולכן כדאי מאוד להכניס את השיקול האקולוגי לכל משוואה.

יתרון 3: כל מערכת סולארית היא נכס יקר ערך לטווח ארוך

עוד יתרון שאי אפשר להתעלם ממנו הוא שדרוג ערך הנכס. כל מערכת סולארית בפני עצמה מספקת רווחים נאים לבעליה, ובהתאם השטח שבו מותקנים הפאנלים, או הגג שעליו הם הוצבו, הופכים לבעלי ערך כספי גבוה יותר – מרכיב נוסף בתמורה המשתלמת מאוד להשקעה.

פרסום באתר