כללי צרכנות נבונה

טיפים לבחירת מושבי בטיחות

מושבי בטיחות

כשזה מגיע לילדים שלנו אסור לנו להתפשר על איכות מוצרי הבטיחות שאנחנו קונים להם. אחד המוצרים שהכי חשוב לשים לב לאיכות שלהם, כאשר אנחנו קונים אותם זה מושב הבטיחות לרכב לתינוק או לילד שלנו. לפי החוק בישראל, יש חובה לנסוע עם קטינים ברכב כאשר הם יושבים על מושבי בטיחות עד גיל 8. יש הרבה מאוד סוגים שונים של מושבים לרכב לילדים וחשוב שנהיה מודעים לכך ונבחר לקנות מושבים שעומדים בתו התקן.

למה חשוב לעשות שימוש במושבים כמו מושבי בטיחות לתינוקות?

חשוב לעשות שימוש במושבים כמו מושבי בטיחות לתינוקות – כי זה יכול להציל את התינוק שלנו במקרה של תאונת דרכים חס וחלילה. כאשר אנחנו חוגרים את התינוק שלנו במושב בטיחות הוא יכול להיות בטוח יותר גם כאשר אנחנו עוצרים עצירה פתאומית או כאשר אנחנו מעורבים חס וחלילה בתאונה. אי נסיעה עם תינוק או ילד עד גיל 8 בלי כיסא בטיחות, מהווה עבירה על החוק והיא ממש מסכנת את החיים של הילדים שלנו.

עד איזה גיל צריך לנסוע עם מושב בטיחות ברכב? 

החוק בישראל קובע, שילדים צריכים לנסוע עם מושב בטיחות ברכב עד גיל 8 או עד המשקל והגובה הממוצעים לגיל 8 בילדים בישראל. חשוב מאוד להקפיד לנסוע עם הילדים שלנו כאשר הם על כיסא בטיחות כי אם לא נעשה זאת אנחנו מסכנים את החיים שלהם וגם עלולים לקבל קנס כספי ודוח ממשטרת התנועה. קניית מושבי בטיחות מתוך מחשבה תחילה יכולה לסייע לנו לשדרג את איכות כיסא הבטיחות של הילדים שלנו.

מומלץ מאוד, לא לזלזל בנושא הבטיחות של הילדים שלנו בדרכים. אם אנחנו רוצים לחנך את הילדים שלנו לבטיחות בדרכים, חשוב מאוד לא לתת לילדים לנסוע בלי כיסא בטיחות. הרבה הורים בוחרים בנסיעות קצרות קרוב לבית – לא לשים את הילד בכיסא הבטיחות. אסור לקחת ילדים ברכב בלי כיסא בטיחות ולא משנה אם הנסיעה היא חמש דקות, דקה, חצי שעה או שעתיים. הקפדה על כיסא הבטיחות תשמור על ביטחון ילדנו.

פרסום באתר