כללי

מה צפוי במשבר החינוך בין הממשלה והסתדרות המורים?

אין ספק כי חינוך הוא בין הדברים החשובים ביותר שמדינה יכולה לעשות ואולי החשוב ביותר שיש. החינוך מבטיח כי המדינה תהיה מתקדמת, כי לא יהיה פשע, כי אנשים יתנהגו בכבוד זה אל זה וכי אנשים ייהנו מהחיים ומאיכות חיים גבוהה ביותר. לכן כל מדינה חייבת להשקיע בחינוך שלה וזו עובדה. כעת כמו בריטואל קבוע יש משבר חדש בין הסתדרות המורים ובין משרד האוצר והממשלה (כאשר יש לזכור כי משרד החינוך תומך במורים). על רקע זה עולה השאלה אשר מטרידה מאות אלפי הורים והיא האם תהיה שביתה ב1.9?

אם כן אנו חייבים לציין כי מאוד יכול להיות כי תהיה שביתה אך אנו מאמינים כי היא תיפתר לאחר מספר ימים של שביתה. שר האוצר נמצא לפני בחירות ולכן סביר להניח כי הוא לא ירצה שביתה שתימשך זמן רב ולכן לאחר מספר ימים הוא יצליח להגיע להסכמות עם המורים וזו ההערכה שלנו.

מי צודק במשבר בין המורים לממשלה?

אי אפשר לדבר על המשבר בין ההסתדרות ובין המורים ועל השביתה הצפויה מבלי לשאול מי צודק? אם כן כמו תמיד נראה כי האמת נמצאת באמצע. אין ספק כי מערכת החינוך נמצאת במשבר וכי שכר המורים צריך לעלות. אך אי אפשר להתעלם מן העובדה כי למורים יש תנאים טובים כמו למשל שלושה חודשים חופש.

מנגד אי אפשר שמורה מתחיל ירוויח מתחת לשכר מינימום או שכר מינימום מכיוון שאנשים פשוט לא ירצו להיות מורים. לכן טוב יעשה משרד האוצר אם יעלה את שכר המורים המתחילים ומנגד יקזז קצת מן החופשות שיש למורים.

מי תמיד סובל מהמשברים הללו?

בסופו של דבר מי שסובל מהמשברים הללו זה הציבור וההורים והילדים אשר צריכים ללכת לבית הספר. המאבקים הללו מתנהלים על חשבון ההורים והילדים ולכן חובה להפסיק את הסחר מכר הזה ולהתחיל לחשוב על הציבור. היכנסו לאתר nob.co.il ולמדו עוד על אירועים חדשותיים ממיטב המומחים וכך התעדכנו מה קורה בחדשות בצורה המעניינת והטובה ביותר שיש.

תגיות

פרסום באתר