כללי

מה יהיו תוצאות הבחירות בשנת 2022?

מדוע כל כך הרבה אזרחים מתעניינים במערכת הפוליטית ומדוע כמעט כל מהדורת חדשות נפתחת בידיעות פוליטיות? אם כן על אף הסלידה אצל אנשים רבים מפוליטיקה אי אפשר לברוח מן העובדה כי הפוליטיקה היא החיים עצמם ויש לה השפעה עצומה על חיינו מחינוך ועד ביטחון אישי. על רקע זה אפשר לראות כי אנו הולכים לעוד מערכת בחירות לאחר קצת יותר משנה ורבים רוצים לדעת מה יקרה במערכת זו?

אם כן נראה כי תוצאות מערכת הבחירות הולכות להיות עוד מאותו דבר. נראה כי אף גוש לא יצליח להיבחר וכי אנו הולכים למערכת בחירות נוספת. אלא אם כן יחול מפץ גדול כמו פרישה של ביבי מהחיים הפוליטיים או הישענות של לפיד על המשותפת תהיה עוד מערכת בחירות. עלינו לזכור כי בחירות הן הוצאה כספית עצומה וכי המשק לא מתפקד ללא תקציב ולכן מכאן יוצאת קריאה לפוליטיקאים להתעשת ולהקים ממשלה ועכשיו!

מדוע כל מה שמשנה בבחירות 2022 זה מנדט אחד?

לא רבים חושבים על כך מספיק מעבר אחד של מנדט מגוש השינוי לליכוד ולנתניהו יש ממשלה. גם אם הליכוד יפסידו מנדט או שניים יהיו לכך השפעות גדולות על הבחירות ועל גוש ביבי וגוש רק לא ביבי. 

על רקע זה עולה השאלה מה המפלגות יכולות לעשות בכדי להעביר מנדט מכאן לכאן? אם כן נראה כי הליכוד מנסה למתן את הפעילות שלו ולא לצאת במערכה כה גדולה נגד מערכת המשפט. מנגד נראה כי לפיד ובטח גנץ פוזלים חזק ימינה ומנסים לשדר כי הם ימניים מכיוון שרוב המנדטים במערכת הפוליטית נמצאים בימין ולא בשמאל או במרכז. 

מי תהיה הפתעת הבחירות?

אולי אינכם אוהבים זאת אך נראה כי הפתעת הבחירות היא עוצמה יהודית של בן גביר אשר צפויה לזכות בשמונה מנדטים. עם זאת, אנו צריכים לזכור כי גם לפייגלין ניבו עתיד מזהיר ובסופו של יום הוא לא נכנס לכנסת ולכן יכול להיות שההפתעה תהיה שעוצמה יהודית לא נכנסה לכנסת. היכנסו לאתר wcc.co.il בכדי ללמוד עוד על מערכת הבחירות והפרשנויות השונות שלה וכך תהיו מומחים אמיתיים בחדשות.

תגיות

פרסום באתר