כללי עסקים וכלכלה שירותים מקצועיים

למה כולם צריכים לעבור קורס הדרכה לבטיחות אש

קורס הדרכה לבטיחות אש אולי לא נמצא בראש רשימת הדברים שלך לעשות, אבל הוא צריך להיות. לימוד קורס בטיחות אש יכול לעזור לך ללמוד כיצד למנוע שריפות ומה לעשות אם אכן מתרחשת שריפה. ולמרות שאולי לעולם לא תצטרכו להשתמש בידע שצברתם בקורס הדרכה לבטיחות אש, תמיד עדיף להיות מוכן. 

להלן 5 סיבות מאת יזהר כוכבי ייעוץ הנדסי מדוע כל אחד צריך לעבור קורס הדרכה לבטיחות אש.

1. תלמד כיצד למנוע שריפות.

חלק גדול מבטיחות האש הוא לדעת איך למנוע שריפות מלכתחילה. לימוד קורס בטיחות אש ילמד אותך על הגורמים הנפוצים ביותר לשריפות וכיצד להימנע מהם. תלמד גם על הסיכונים הפוטנציאליים בבית או במקום העבודה שלך וכיצד לצמצם אותם.

2. אתה תדע מה לעשות אם אכן תתרחש שריפה.

גם אם אתה זהיר, תמיד יש סיכוי שתתחיל שריפה. אם זה קורה, חשוב לדעת מה לעשות. קורס בטיחות אש ילמד אתכם כיצד להתפנות בצורה בטוחה וכיצד להשתמש נכון במטף. תלמד גם על הסימנים של שאיפת עשן ומה לעשות אם מישהו סובל ממנה.

3. זה יכול להציל את חייך או את חייו של מישהו שאתה אוהב.

הידע שאתה צובר בקורס אימון בטיחות אש יכול יום אחד להציל את חייך או את חייו של מישהו שאכפת לך ממנו. על פי האגודה הלאומית להגנה מפני אש, כמעט 3,000 אנשים מתו בשריפות מגורים בשנת 2018 בלבד. ולמרות שהמספר הזה הוא טרגי, זה אפילו יותר טראגי כשחושבים על כך שניתן היה למנוע רבים מאותם מקרי מוות עם חינוך והכשרה מתאימים.

4. זה יכול להציל את הרכוש שלך.

בנוסף להצלת חיים, קורס הדרכה בנושא בטיחות אש יכול גם לעזור להציל את הרכוש שלך. שריפות עלולות לגרום לנזק רב, ועלות התיקונים יכולה להיות אסטרונומית. אבל אם אתה יודע איך למנוע שריפות ומה לעשות אם אחת מתרחשת, אתה יכול למזער את הנזק ולהחזיר את חייך למסלולם במהירות האפשרית.

5. זה בדרך כלל לא כל כך יקר או גוזל זמן.

לימוד קורס בטיחות אש לא חייב להיות יקר או זמן רב. יש המון קורסים מקוונים שאתה יכול לקחת בקצב שלך, ורבים מהם בחינם. וגם אם תצטרכו לשלם על קורס, סביר להניח שהוא יהיה הרבה פחות יקר מהעלות של תיקון נזקים משריפה.

 

בין אם אתה נדרש לעבור הדרכת כיבוי אש לארגונים או שאתה סתם רוצה להיות מוכן, יש הרבה סיבות טובות לעשות את זה. אז מצא קורס שמתאים לך והתחל עוד היום. יכול מאוד להיות שזו ההחלטה הטובה ביותר שתקבל אי פעם.

 

כיצד למצוא קורס הדרכה לבטיחות אש

עכשיו כשאתה יודע למה כולם צריכים לעבור קורס הדרכה בנושא בטיחות אש, אתה בטח תוהה איך למצוא אחד כזה. הנה כמה מקומות לחפש:

1. האגודה הלאומית להגנה מפני אש

ה- NFPA מציע קורסים מקוונים וגם בכיתה על בטיחות אש. אתה יכול גם למצוא קורסים ספציפיים לענף שלך, כגון שירותי בריאות או אירוח.

2. מכבי האש המקומית שלך

מכבי אש רבים מציעים קורסי בטיחות אש בחינם או בעלות נמוכה. חלקם אפילו מציעים שיעורים במיוחד לילדים. התקשר למחלקה המקומית שלך כדי לראות מה זמין.

3. באינטרנט

ישנם עשרות ספקים מקוונים בעלי מוניטין של הדרכות בטיחות אש, כמו הצלב האדום ו-FEMA. קורסים אלו הם בדרך כלל בקצב עצמי וניתן לסיים אותם תוך מספר שעות.

 

לא משנה היכן אתה לוקח את קורס ההכשרה שלך בבטיחות אש, וודא שהוא ממקור בעל מוניטין. כך, אתה יכול להיות בטוח שאתה מקבל מידע מדויק שיעזור לשמור על בטיחותך.

 

סיכום:

קורס אימון בטיחות אש אולי לא משהו שאתה חושב עליו לעתים קרובות, אבל זה צעד חשוב בהגנה על עצמך, על יקירייך ועל רכושך מפני הרס של שריפה. אז קחו את הזמן כדי למצוא קורס מקומי והירשם עוד היום; זה יכול בסופו של דבר להיות אחת ההחלטות הטובות ביותר שאתה מקבל אי פעם.

פרסום באתר