בריאות וטיפולים כללי שירותים מקצועיים

ד"ר יולי גולדמן: מה זה טיפול שורש?

טיפול שורש

תעלת שורש היא הליך שיניים המשמש לטיפול בשן נגועה. ההליך כולל הסרת האזור הפגוע או הנגוע בשן, ניקוי הריקבון ואז מילויו בחומר מיוחד. חשוב להבין מה כרוכה בתעלת שורש על מנת לקבל החלטה משכילה האם טיפול מסוג זה מתאים לך. 

מה גורם לתעלות שורש? 

תעלות שורש נגרמות בדרך כלל כתוצאה מריקבון נרחב או טראומה לשן. טראומה עלולה להיגרם כתוצאה מפציעה או תאונה הפוגעת בשיניים, כמו למשל להיפגע בפה. ריקבון, לעומת זאת, מתרחש כאשר חיידקים נכנסים לשן דרך סדקים או חללים זעירים ומתחילים להתרבות בפנים. צמיחה חיידקית זו יכולה לגרום לדלקת, כאבים, רגישות ואפילו זיהום אם לא מטפלים במהירות. במקרים כמו אלה, יתכן שיהיה צורך בתעלת שורש על מנת להציל את השן הנגועה מנזק נוסף. 

לעוג מידע עבור טיפולי שורש וטיפולי שיניים: https://www.goldmanclinic.co.il/טיפולי-שורש/

הנוהל 

במהלך הליך שורש, רופא השיניים שלך יסיר תחילה כל ריקבון או זיהום מתוך השן שלך. לאחר מכן הם ינקו את פנים השן שלך בעזרת כלים מיוחדים וימלאו אותה בחומר דמוי גומי הנקרא gutta-percha. לאחר שהחומר הזה הוכנס לשן שלך, רופא השיניים שלך ישים עליו איטום על מנת להגן על השן שלך מפני נזק או זיהום נוסף. באופן כללי, תהליך זה אורך בין שעתיים לשעה תלוי בחומרת הבעיה וכמה שיניים מטופלות בבת אחת

הוראות לאחר הטיפול

לאחר ביצוע טיפול שורש, עליך להקפיד לא להפעיל לחץ רב מדי על השיניים בזמן שהם נרפאים. עליכם לנסות לא ללעוס שום דבר קשה כמו סוכריות או קוביות קרח לפחות שבועיים לאחר ביצוע ההליך על מנת למנוע נזק או אי נוחות נוספים. בנוסף, עליך לצחצח וחוט דנטלי באופן קבוע אך להימנע מהברשה קשה מדי סביב האזור הפגוע בכדי שהוא יתרפא כראוי ללא סיבוכים.   במקרים מסוימים יתכן שתזדקק לטיפולים נוספים כמו כתרים על מנת להחזיר את החיוך שלך לבריאות שוב; עם זאת זה יהיה תלוי בכל מקרה פרטני שכן צרכיו של כל אדם שונים בכל הקשור לטיפולי טיפולי שיניים .  

כיצד למנוע תעלות שורש

הדרך הטובה ביותר למנוע תעלות שורש היא לתרגל היגיינת פה טובה, כמו צחצוח שיניים פעמיים ביום וחוט דנטלי לפחות פעם ביום. עליך לבקר אצל רופא השיניים שלך באופן קבוע לצורך בדיקות וניקיון על מנת לאתר מוקדם כל סימן של ריקבון או זיהום לפני שהם הופכים חמורים יותר.

ד"ר יולי גולדמן

ד"ר יולי גולדמן הוא רופט מוביל בתחום טיפולי השיניים המציע תעלת שורש והשתלת שיניים לסת תחתונה וטיפולי שיניים אחרים באזור מיאמי. צוות רופאי השיניים המנוסה שלנו מחויב לספק את האיכות הגבוהה ביותר של הטיפול לכל המטופלים שלנו. אנו משתמשים בטכנולוגיות וטכניקות עדכניות, כגון מצלמות תוך-אוראליות וצילומי רנטגן דיגיטליים, להבטיח שנוכל לאבחן ולטפל בכל בעיות שיניים במהירות ובמדויק ככל האפשר. 

סיכום:

 תעלת שורש היא דרך יעילה לטיפול בשן נגועה או פגומה, כך שניתן יהיה להציל אותה מפגיעה או מיצוי נוסף. אם אתה חווה סימנים לתעלות שורש אפשריות כגון רגישות בעת אכילה חמה/אוכל קר או כאבים מתמשכים באזור מסוים בפה, עליכם לפנות מייד לרופא השיניים שלכם להערכה; הם יוכלו לקבוע אם טיפול מסוג זה מתאים לך על סמך ממצאיו במהלך הבדיקה וצילומי רנטגן שצולמו ( במידת הצורך ). זכור כי הטיפול בבריאות הפה שלך עכשיו יחסוך לך זמן וכסף בתור!

פרסום באתר