כללי שירותים מקצועיים

חיטוי מאגרים לבניינים – חייבים לעשות זאת

חיטוי מאגרים לבניינים

המאגרים הם החלק החשוב ביותר במערכת המים של הבניין. הם מספקים מים לבניין וגם עוזרים בשליטה על זרימת המים. המאגרים ממוקמים בדרך כלל על גג בניין, אך ניתן למצוא אותם גם מתחת לאדמה. המאגר מחובר בדרך כלל לצינור המוביל למטה אל המבנה שמתחתיו. הוא נמצא בדרך כלל בנקודה שבה שני צינורות נפגשים או ליד נקודת כניסה או יציאה לבניין.

תועלת רבה של חיטוי מאגרים לבניינים

חיטוי מאגרים לבניינים הוא תהליך הכולל שימוש בכימיקלים, חום וזמן. התהליך נמשך בדרך כלל כשעתיים. השימוש בחומרי חיטוי במערכת המים למבנים הכרחי למניעת התפשטות מחלות. השימוש בחומרי חיטוי הוא גם חלק חשוב בתהליך הטיפול במים.

השימוש בחומרי חיטוי במאגרים לבניינים עשוי להיות אופציה טובה יותר מאשר שימוש בכלור לניקוי המאגר שכן הוא עלול לגרום לפגיעה פחותה בסביבה ובבריאות האדם. השימוש בחומרי חיטוי במאגרים למבנים היה נושא שנוי במחלוקת עם דעות שונות לגבי מה עדיף – כלור או כימיקלים אחרים. ישנם אנשים המעדיפים שימוש בכלור כי היעילות שלו מוכחת וקל לשימוש, בעוד שאחרים מעדיפים להשתמש בכימיקלים אחרים כי הם מאמינים שהם יותר ידידותיים לסביבה וקלים יותר לתחזוקה.

חשוב לחטא את המאגרים על בסיס קבוע

מחקר שנערך לאחרונה הראה כי ניתן לבצע חיטוי מאגרים לבניינים באמצעות תהליך הנקרא ביורימדיה בעזרת אוזון. זוהי חלופה ידידותית לסביבה לשיטות חיטוי כימיות מסורתיות. טיפול ביולוגי בסיוע אוזון פותח לראשונה בשנות השמונים על ידי ד"ר ג'ון לאפין, פרופסור באוניברסיטת דלאוור. הוא שימש לטיפול במאגרי מים עירוניים באירופה ובאסיה מאז וכעת הוא נחקר כדרך לטיפול במי שתייה בארצות הברית.

המאגר הוא מיכל אגירת מים המשמש לאיסוף מי גשמים ומי תהום. ניתן לחטא מים במאגרים על ידי הוספת כלור או כלורמין. זה עוזר למנוע התפשטות של חיידקים שעלולים לגרום למחלה. מספר הולך וגדל של מבנים נבנים באזורים עירוניים והצורך במים גדול מתמיד. לאחר מכן, המים נאגרים במאגרים, אשר יכולים לשמש את דיירי הבניין לפי הצורך. עם זאת, מאגרים לעיתים מזוהמים במיקרואורגניזמים שעלולים לגרום לסיכונים בריאותיים חמורים לבני אדם. זו הסיבה שחשוב לחטא אותם באופן קבוע. חיטוי מאגרים לבניינים בהחלט יהיה בעל חשיבות עצומה בימינו!

פרסום באתר