בריאות וטיפולים כללי שירותים מקצועיים

התמודדות עם חרדה חברתית – מה זה חרדה חברתית?

התמודדות עם חרדה חברתית

אנשים שונים מתמודדים עם סוגים שונים של חרדות. אחת החרדות היותר שכיחות בשנים האחרונות היא חרדה חברתית. חרדה חברתית באה לידי ביטוי מחשש של אנשים להיות במצבים חברתיים או בסביבת אנשים אחרים. לחרדה זו יש רמות שונות. אנשים מסוימים יכולים להרגיש חרדה חברתית כאשר הם נמצאים בסביבת שני אנשים נוספים בעוד אנשים אחרים יחוו את החרדה רק בקרב מספר רב של אנשים ובקבוצה. התמודדות עם חרדה חברתית היא דבר לא פשוט – טיפול רגשי בשילוב עם תרופות נגד חרדה יכול לסייע להתגבר עליה.

התמודדות עם חרדה חברתית – באמצעות טיפול רגשי

יש הרבה טיפולים שונים שיכולים לסייע לנו להתמודד עם חרדה חברתית. טיפול רגשי של שיחות או טיפול רגשי באמצעות אמנות או בעלי חיים יכול לסייע מאוד להתמודד עם החרדה. התמודדות עם חרדה חברתית באמצעות טיפול רגשי יכול ללמד את מי שסובל מהחרדה איך להתמודד טוב יותר עם ההופעה שלה ואיך לתפקד טוב יותר במצבים חברתיים מבלי להרגיש מאוים. כך למשל בטיפול רגשי אפשר לקבל כלים מעשיים איך להיות ליד אנשים אחרים מבלי להרגיש חרדה גבוה מאוד. חשוב להדגיש שכל טיפול רגשי בכל חרדה הוא תהליך אישי של המטופל ובעוד אדם אחד יחוש שיפור אחרי מספר פגישות בלבד מטופל אחר יצטרך זמן ארוך יותר.

למה חשוב להתמודד עם חרדה חברתית?

חשוב להתמודד עם חרדה חברתית כי מי שלא מתמודד אתה נוטה להסתגר ולהימנע ממצבים חברתיים אפילו עד מצב בו הוא לא יצא מהבית שלו לעבודה או לאירועים שונים. התמודדות עם חרדה חברתית יכולה ללוות אנשים מגיל ילדות או מגיל הנעורים וכדאי לטפל בבעיה זו כבר מגיל צעיר. מי שיש לו חרדה חברתית ומטפל בה יכול לחוות שיפור משמעותי באורח החיים שלו כך שהוא יהיה פחות בודד והרבה יותר מאושר. כאשר אנחנו סובלים מחרדה הדבר הראשון הוא לשתף אדם קרוב ולבקש עזרה אל מול חוסר האונים והפחד שאנחנו חשים. רק על ידי קבלת עזרה מבני משפחה ואנשי מקצוע ניתן להתגבר על חרדות שונות.

פרסום באתר