בריאות וטיפולים כללי שירותים מקצועיים

הפרטים הקטנים בפה שלנו: השתלת שיניים

רופא שיניים בירושלים

אנחנו לא יודעים אם אתם זוכרים את הסרטים של פעם, בהם אדם הסובל מכאבי שיניים קושר את השן שלו בחוט שמצידו השני קשור לידית הדלת, ואז עוצם את עיניו וטורק את הדלת בעוצמה. כיום שיטות עקירה אלו פחות פופולאריות, והגישה לרופאי שיניים ולטיפולי שיניים הפכה לזמינה יותר בכל העולם. כאבי שיניים הטרידו את בני האדם מאז ומעולם, אך מעבר לעקירה, ולעיתים להפחתת כאבים, הרי שטיפולים כמו השתלת שיניים ושיקום הפה פשוט לא היו קיימים.

כמה טוב שאנו חיים בעידן בו הרפואה התקדמה למקום בו היא נמצאת. הרפואה בכלל, ורפואה השיניים בפרט מציעות לנו פתרונות מצוינים, ברמה שקשה לתאר. מי שלא מכיר את התחום לא מודע לעומק הטכנולוגיה ולעוצמה הממוחשבת שתומכת כיום במאמצים הרפואיים לשדרג ולשפר את מערך הבריאות העולמי, ובפרט מערך בריאות השיניים (וגם אסתטיקת השיניים והפה).

תהליך השתלת שיניים תקין:

כמו כל הליך רפואי תקין, ישנו פרוטוקול מחייב בתהליך השתלת השיניים. ישנם צעדים ברורים ובדיקות הכרחיות, ובעצם שביל סלול היטב בו מגיעים עם צורך ומקבלים מענה חד משמעי ואפקטיבי מאוד. הנה לפניכם תהליך השתלת שיניים:

  1. בדיקה ראשונית – רופא השיניים יבדוק את חלל הפה במספר בדיקות – הראשונה היא מבט בוחן וסריקה אחר דברים הנראים לעין המומחה. האבחון לא נשען רק על נקודת המבט של הרופא שלכם, אלא ממשיך בהעמקה דרך כלי דימות, ובראש ובראשונה צילום CT החושף מה קורה מתחת לפני השטח.
  2. אבחנה מלאה – בעזרת צילום מתקדם של חלל הפה הרופא שלכם יוכל לקבל הדמיה ממוחשבת תלת-ממדית שתמחיש בדיוק את מבנה הפה והלסת. בצורה זו ניתן לא רק לזהות מה הבעיה והיכן היא נמצאת בדיוק, אלא מה הדרכים הנכונות לטפל בה, שכן השתלת שיניים זו כותרת כללית למגוון רחב של שיטות וטכניקות פעולה.
  3. בחירת תהליך הטיפול – לאחר אבחנה מקיפה יוכל רופא השיניים שלכם להמליץ על הצעד הבא, השתלת שיניים מותאמת אישית לפי מבנה הלסת שלכם והיכולת שלכם לקבל שתל מסוג זה או אחר. שלב זה חיוני שכן לא כל השתלים מתאימים לכל אדם, ובחירה בשתל לא נכון יכולה לא רק להיכשל כטיפול, אלא להוביל לבעיות בהמשך.

ביצוע ההשתלה

השתלת השיניים תתרחש על ידי חיבור המודל התלת-ממדי של הכתר בחלל הפה, על שתלים שיחוברו מבעוד מועד. הנה קפצנו לסוף הטיפול, שבעצם יתחיל בחיבור תושבות, שהם השתלים בעצם. תושבות אלו הן הבסיס לשיניים המושתלות, כאשר המיקום, הזווית והסוג שלהם מהווים את הבסיס לטיפול כולו.

לאחר הקידוח המדויק וחיבור השתלים תתקדמו לשלב ההחלמה וחיבור הכתרים המותאמים אישית, בכדי לסיים עם שיניים חדשות שנראות בדיוק כפי שהן צריכות, למראה הרמוני של הפה שלכם, ולחיוך מושלם. כל זאת תוכלו לקבל אצל רופא שיניים בירושלים.

פרסום באתר