בריאות וטיפולים כללי

דם בשתן אצל גברים – חשוב לבדוק בהקדם

דם בשתן אצל גברים

דם בשתן אצל גברים הוא סימפטום למצבים רפואיים רבים ושונים ויכול להיגרם גם מגורמים אחרים. הגורמים לדם בשתן מגוונים. סיבה שכיחה היא המטוריה, שהיא מצב שבו תאי דם אדומים עוברים דרך הכליות ואל השתן. סיבה נוספת יכולה להיות סרטן שלפוחית השתן או סרטן כליות. סיבות אחרות כוללות אבנים בכליות והפרעות כגון סוכרת, דלקת כליות גלומרולרית וזאבת אריתמטית מערכתית (SLE). התסמינים השכיחים ביותר הם שתן בצבע כהה או אדום וכאב בעת מתן שתן. טיפול במצב זה כולל בדרך כלל תרופות להפחתת דלקת או הסרת נוזלים עודפים מהגוף באמצעות משתנים.

שתן הוא הנוזל הנפוץ ביותר המיוצר על ידי הכליות. הוא מורכב ממים, מלחים ומוצרי פסולת. הריכוז התקין של הדם בשתן הוא פחות מ-1%. דם בשתן נראה בדרך כלל אצל גברים עם היסטוריה של UTI. זה יכול להיראות גם אצל אנשים שעברו ניתוח או טראומה בשלפוחית השתן או הכליה. הסיבה השכיחה ביותר לדם בשתן היא זיהום, אך סיבות אחרות כוללות אבנים בכליות, סרטן שלפוחית השתן וטראומה לשלפוחית השתן או לכליה.

דם בשתן אצל גברים – תבדקו את המצב הרפואי שלכם

דם בשתן הוא סימפטום שכיח של דלקות בדרכי השתן, אבנים בכליות וסרטן שלפוחית השתן. ניתן לראות את תאי הדם האדומים המשתחררים לתוך השתן במיקרוסקופ. נוכחות של תאי דם אדומים בשתן שלך לא תמיד מעידה על זיהום או אבן. הצבע והגודל של התאים יכולים גם להיות מועילים כדי לדעת עד כמה הבעיה חמורה או מתמשכת.

חלק מהגברים עלולים לחוות דם בשתן. זהו סימפטום שכיח של היפרפלזיה שפירה של הערמונית, שהיא הגדלה לא סרטנית של הערמונית. דם בשתן הוא סימן שכיח לדלקת בדרכי השתן, אך הוא יכול להיגרם גם ממצבים אחרים כמו אבנים בכליות, UTI וסרטן הערמונית.

אל תזניחו את המצב הרפואי שלכם

דלקות בדרכי השתן הן אחד הגורמים השכיחים ביותר לדם בשתן. דלקות בדרכי השתן גורמות בדרך כלל לתחושת צריבה בעת מתן שתן ושתן עכור או מדמם. הם יכולים גם לגרום לכאב או קושי במתן שתן. דם בשתן אצל גברים חשוב לבדוק בהקדם האפשרי.

פרסום באתר