כללי

כל מה שרציתם לדעת על גידולים הידרופונים

גידולים הידרופונים

בשנים האחרונות יצא לכם לשמוע על עוד ועוד אנשים שמתעסקים בגידולים הידרופונים שונים? לא ממש יש לכם מושג על מה מדובר והייתם רוצים להכיר את העניין הזה קצת יותר לעומק? כדאי שתדעו: כאשר מדברים על הגידולים ההידרופונים, למעשה מדברים על גידולים שונים שאין להם בכלל צורך באדמה. בשיטה הזאת אין צורך להשתמש בכל מיני סוגים של עציצים או תערובות שונות של אדמות, מה שהופך את העניין להרבה יותר נוח. אנחנו רואים שכאשר מדברים על גידולים הידרופונים למעשה מדברים על גידולים שגדלים במים או בסוג מסוים של תמיסה.

מהם היתרונות של גידולים הידרופונים? 

אתם לגמרי צודקים אם נדמה לכם שיש יתרונות שונים לגידולים הידרופונים, כי אחרת הם הרי לא היו זוכים להצלחה מסחררת. היתרון המשמעותי ביותר של שיטת הגידול הזאת, זו העובדה שאין לנו צורך באדמה. הם יכולים לייצר כמות מאוד גדולה של מזון מבלי להיות תלויים באדמה ובשטח, וזה יתרון משמעותי ביותר. אפשר לראות את הגידולים האלה בימינו בלא מעט מדינות, וביניהם גם ישראל, ולכן טבעי שהשיח סביב הנושא רק יהיה יותר ויותר נפוץ. אנחנו רואים, בין היתר, שהאופציה של גידולים הידרופונים מאוד שימושית ונוחה עבור גידולים בסביבה עירונית. בסביבה עירונית לרוב לא יהיה לנו שטח אדמה מיותר שנוכל לגדל עליו ולכן הגידול במים יכול להוות פתרון נהדר. 

גידול יעיל 

עוד דבר שכדאי לדעת על גידולים הידרופונים, זה שמדובר על גידול מאוד יעיל. לעיתים קרובות, למעשה, הגידולים הללו יכולים להפיק לא פחות מפי 3 יותר יבול ליחידת שטח בהשוואה לגידול שנעשה באדמה. לכן ברור מדוע עוד ועוד אנשים שמתעסקים בתחום הגידולים השונים והחקלאות על גווניה השונים, בוחרים באופציה הזאת. משמעות הדברים היא שאם גם אתם חושבים על גידולים כאלה ואחרים ואם אתם מנסים למצוא את הפתרון הנכון לכם, שווה לקחת בחשבון את האופציה הזאת. אם עושים זאת כמו שצריך, הגידול ההידרופוני יכול להיות מוצלח ביותר, אז מה אתם מחכים? שווה להשקיע, ללמוד את התחום ולנסות זאת עוד היום. 

פרסום באתר