כללי עסקים וכלכלה שירותים מקצועיים

בזן – לא רק זיקוק נפט

בזן

קבוצת בזן ידועה כמעט לכל הישראלים בגלל הלבניות בחיפה. אותן לבניות הן למעשה הסמל של בתי הזיקוק. עם זאת, חשוב להבין שבשנים האחרונות בזן עושה פעילות מורכבת פי כמה. כלומר, אומנם היא אחראית על זיקוק הנפט במדינה, אך בשנים האחרונות היא משקיעה גם הרבה מאוד מאמצים, מחקרים ומשאבים במחקר של אנרגיות ירוקות. בין יתר הפעילות שלה ניתן לדבר על אנרגיית רוח ועל אנרגיה סולארית. לכן, אם גם את טעיתם וחשבתם שהחברה אחראית רק על דלקים, הרי שהיום זה כבר לא נכון. למעשה, קבוצת בזן הינה בעלת חשיבות רבה כל כך בנוף הישראלי, בין היתר, בשל התרומה והדוגמא שהיא מהווה בכל מה שקשור לקיימות. 

אנרגיית הרוח וחשיבותה

אחד מהפרויקטים שבהם בזן מעורבת בשנים האחרונות קשור לניצול אנרגיית הרוח. מדובר למעשה על אנרגיה שתמיד תהיה קיימת, ולכן היא כל כך ירוקה ומתחשבת בסביבה. השימוש ברוח אינו פוגע בשום דרך בכדור הארץ שלנו, מה שמסביר מדוע מדובר כאן על שימוש מבורך ועל התקדמות בלתי רגילה. קבוצת בזן ביצעה שלל מחקרים בנושא ושיתפה פעולה עם חברות גדולות ומשמעותיות בעולם בכל מה שקשור לאנרגיות מסוג כזה. לכן ברור מדוע ניתן לומר שהיא תורמת תרומה משמעותית ביותר, בין היתר, בכל מה שקשור לשמירה על הסביבה.

בזן ככוח כלכלי חשוב

בזן היא בעלת חשיבות אדירה בישראל, בין היתר, בגלל תרומתה לכלכלה. מעבר לכך שהיא מזקקת נפט ובצורה כזאת דואגת לאנרגיית המדינה, היא גם תורמת מבחינת האנרגיות הירוקות. למשל, התרומה שלה לאנרגיה הסולארית הינה משמעותית ביותר. מדוע לא לקחת את כל השמש שיש לנו כאן בשפע ולנצל אותה לטובת יצירת אנרגיה שלא פוגעת בסיבה? בזן משתלבת גם בפרויקטים כאלה וגם בכך היא תורמת לכלכלת המדינה. ככל שעוד ועוד חברות גדולות כמו חברת בזן יהיו מעורבות בפרויקטים מהסוג הזה, היכולת שלנו לשמור על הסביבה תהיה גדולה יותר. לכן ברור שמעמדה של חברת בזן הינו בלתי מעורער, לא רק בישראל, אלא גם בכל מקום אחר בעולם. 

תגיות

פרסום באתר