בריאות וטיפולים כללי שירותים מקצועיים

כל מה שהורים חייבים לדעת על אבחון הפרעת קשב וריכוז

אבחון הפרעת קשב וריכוז

להבין שילדים שלכם יש אולי בעיה של קשב וריכוז זה לא פשוט. הורים הרבה פעמים נלחצים מהמצב הזה ולכן אפשר להבין מדוע גם אתם חוששים מהעניין. מה באמת עושים אם זה המצב? קודם כל, כדאי שתיקחו נשימה ארוכה ותבינו: זה קורה לרבים. הרבה מאוד אנשים בעולם כולו סובלים מבעיות של קשב וריכוז. בנוסף, על ידי אבחון מקצועי של הפרעת קשב וריכוז ניתן יהיה לעזור לילדים של כולנו. לכן, למעשה, הדבר הראשון שצריך לעשות הוא להבין שזה שתטמנו את הראש בחול, זה לא יעזור. ההפך הוא הנכון. עליכם למצוא מקום טוב שבו הילד יוכל לעבור אבחון הפרעת קשב וריכוז, ויפה שעה אחת קודם. 

למה חשוב לעשות אבחון הפרעת קשב וריכוז? 

זה נכון שלא תמיד פשוט להסביר לילדים למה אנחנו לוקחים אותם לעשות אבחון של הפרעת קשב וריכוז. לא תמיד פשוט לדבר איתם על הנושא כי הרבה פעמים לא פשוט לנו בעצמנו, ההורים, להתמודד עם המציאות שלא ציפינו לה. יחד עם זאת, חשוב ביותר להבין שלעשות אבחון הפרעת קשב וריכוז כמה שיותר מהר, זה חצי מהפתרון. משמעות הדברים היא שאם תעשו לילד אבחון כזה מיד כאשר מתעורר החשד הראשוני לבעיות מהסוג הזה, תוכלו לעזור לו כמה שיותר מוקדם. לעומת זאת, אם תחכו עם האבחון הזה לגיל 15, כנראה שהילד כבר יצבור חוויות למידה לא טובות שעלולות להשפיע עליו במובנים שונים. 

איפה עושים אבחון כזה? 

אתם תוהים היכן כדאי יהיה לעשות לילד אבחון של הפרעת קשב וריכוז? רוצים עבורו את הטוב ביותר? אתם לגמרי צודקים. לכן חשוב מאוד לבדוק לאיפה אתם פונים. מה נכון עבור הילד שלכם ובעיקר – מי יבצע בפועל את האבחון? אין כאן מקום לפשרות. אם אתם כבר משקיעים ועושים אבחון הפרעת קשב וריכוז, רצוי לבחור אנשי מקצוע שחיים ונושמים את התחום. לכן, אם יש לכם אפשרות להשקיע ולבדוק כמה פרטים אודות המקום שבו אתם מתכוונים שהילד יעבור את האבחון, מה טוב. קראו המלצות, חוות דעת שונות וכך תגדילו את הסיכוי שהאבחון יהיה כמה שיותר מקצועי ומועיל.

פרסום באתר