כללי משפחה ויחסים שירותים מקצועיים

התרומה החשובה של תקליטן לבר מצווה

תקליטן לבר מצווה

מוזיקה היא מרכיב משמעותי בהצלחה של כל אירוע, מכל סוג שהוא, ובהתאם תקליטנים – או בשם המוכר יותר, די.ג'ייאים – הם אנשי מקצוע מבוקשים מאוד. כשמדובר על חגיגת בר מצווה לתקליטן יש תפקיד חשוב במיוחד,  ולכן מומלץ להקדיש לבחירתו תשומת לב רבה מהרגיל.

מה התפקיד של תקליטן בבר מצווה?

התרומה של תקליטן לבר מצווה היא הרבה יותר מ"רק" להשמיע שירים – כשכמובן גם מרכיב זה הוא בעל השפעה רבה על האווירה במהלך האירוע ועל השמחה של חתן הבר מצווה ואורחיו. בנוסף לחלק המוזיקלי, התקליטן הוא גם מנחה האירוע ומי שמבטיח זרימה נכונה בין כל חלקי המסיבה המרגשת והמקפיצה.

במקרים רבים התקליטן בבר המצווה אחראי גם על הפעלת בני ובנות ה-13 פלוס מינוס. על-מנת להבטיח שיתוף פעולה מלא מצידם, וכמובן לספק בתמורה הנאה, נדרשים ניסיון רב בעבודה עם ילדים/נערים ויכולת לפתח אינטראקציה נכונה עם מי שנמצאים בגיל הלא פשוט שבין ילדות לבגרות – אינטראקציה שתהיה מצד אחד בגובה העיניים ומצד שני סמכותית מספיק.

איך לבחור מוזיקה לבר מצווה?

גם כשהוא מופקד על הנחיית בר המצווה ועל הפעלת הילדים, עדיין התקליטן אחראי כמובן גם על החלק המוזיקלי של האירוע.

גם גיבוש הפסקול הוא אתגר לא פשוט עבור כל תקליטן. לבר מצווה מגיעים כמעט תמיד אורחים בשלל גילאים, ולא קל לקלוע לטעמם של כולם. בנוסף מדובר באירוע שהוא כאמור גם מרגש וגם מקפיץ, וגם מבחינה זו נדרשים מינונים מדויקים של שירים שייכנסו אל הלבבות ושירים שיזיזו את הרגליים. לפעמים מתווסף גם נופך מסורתי או עדתי לאירוע, כשהמשפחה של חתן השמחה רוצה מוזיקה שגדלה עליה בבית, וגם אותה חשוב לשלב באופן מושכל בפסקול בר המצווה.

המלצות על תקליטן לבר מצווה

הדרך הטובה ביותר לבחור תקליטן לבר מצווה היא להסתמך על המלצות. ההמלצות יכולות להיות של הורים אחרים שאותו תקליטן סייע להם ליצור אירוע מושלם – אם כי מומלץ לא להזמין תקליטן שכבר הופיע באחת הבר מצוות הקודמות של נער מהכיתה, על-מנת לא ליצור תחושת העתקה. גם המלצות באינטרנט על תקליטן לבר מצווה יכולות לסייע בבחירה, כשבמקרים אלה מומלץ להתרשם גם ממידת האותנטיות של כל המלצה.

פרסום באתר