הכל לבית כללי

כל מה שחשוב לדעת על תיקון תריס חשמלי

תיקון תריס חשמלי

אנחנו חיים בעידן שמספק לנו יותר ויותר אפשרויות, ובהתאם חיים נוחים מאוד. תריסים חשמליים הם דוגמה מצוינת למגמה הזו – עם המוצר המתקדם הזה אנחנו יכולים להשתמש בתריסים גם במפתחים גדולים מאוד מבלי שנצטרך להשקיע מאמץ פיזי בכל פעם שאנחנו רוצים להעלות או להוריד את התריס. על-מנת שאפשר יהיה ליהנות מהאופציה הזו במשך שנים רבות, נדרש לעיתים שירות של תיקון תריס חשמלי, וחשוב מאוד להפקיד אותו בידיים מקצועיות, מנוסות ואמינות.

הסוגים השונים של תריסים חשמליים

באופן עקרוני ישנם 4 סוגים של תריסים חשמליים: הסוג הראשון הוא תריסים בעלי מנוע סטנדרטי, לפעמים עם שלט ולפעמים בלי, וכשכפתור ההפעלה תקוע בקיר שליד התריס.

הסוג השני מיועד לשומרי שבת ויש בו חוץ מהמנגנון החשמלי גם מנגנון ידני – כך שתוכלו להוריד ולהעלות את התריס בלי להשתמש בחשמל אלא בעזרת מנואלה ידנית. גם הסוג השלישי מתאים לשומרי שבת והוא כולל מנוע חשמלי בלבד אבל עם שעון שבת שמאפשר שליטה בתריס בלי לחלל את היום הקדוש. הסוג הרביעי הוא מנגנון חשמלי שכולל גם חיישן כך שאם יש פריט מסוים מתחת לתריס, התריס לא יורד ובכך בעצם מגן על עצמו.

באופן טבעי לכל סוג של תריסים חשמליים יש תיקונים אחרים, ולכן כדאי להעדיף מומחים עם ניסיון בסוג הספציפי של התריס שיש לכם.

תיקון תריס חשמלי – כל האפשרויות

תיקון תריס חשמלי עשוי לכלול פעולות שונות בהתאם לצורך. האפשרויות הנפוצות ביותר הן החלפה של מתג ההפעלה במקרים שבהם הוא כבר לא מצליח למלא את תפקידו; החלפה של מפסק; החלפת שלב אחד או יותר; ותיקון של הרצועות, העליונות או התחתונות.

עוד תיקונים של תריסים חשמליים שנדרשים לעתים קרובות יחסית הם שחרור תריס שנתקע וכן תיקון נתקים בין שלב אחד לזה שלידו. במצבים מסוימים נדרש כיוון מנוע לתריס החשמלי, ויש גם מקרים שבהם אין ברירה אלא להחליף את המנוע.

ככל שנדרש תיקון תריס חשמלי מורכב יותר כך חשוב יותר לבחור נכון את החברה שתבצע את הפעולה, וכמו כן אסור להתפשר על אחריות מלאה הן על העבודה והן על החלפים.

פרסום באתר