מחשבים ואינטרנט

שירותים דיגיטליים נפוצים של שנת 2017

סריקת שקופיות המרת קלטות

חשבתם פעם מה הופך את החיים שלנו לבאמת מאושרים? מה גורם לנו לחייך, לשמוח, להתרגש? ובכן, מסתבר שאושר מורכב מהמון רגעים וחוויות שאנו צוברים במהלך החיים שלנו. טיולים, חופשות, ביקורים במקומות מרהיבים ויוצאי דופן, אטרקציות שאנו לוקחים בהם חלק, ארוחות משפחתיות, אירועים חשובים, טקסים של הילדים בכל מיני אירועים של חוגים או מסגרות בהם הם משתתפים ולוקחים חלק פעיל – אלו ועוד הם אוסף של רגעים שגורמים לנו אושר טהור ונקי.

בעבר, היינו מאגדים את כל אותם רגעים באמצעות מצלמות וידאו בשיטה האנלוגית, אותן קלטות וידאו מגושמות או באמצעות מצלמות הפועלות על ידי פילים או שקופיות.

היום, הרבה יותר קל ופשוט לאגד את הרגעים הללו, עושים זאת בלחיצת כפתור באמצעות הסמרטפון או הטאבלט, מה גם שאנו יכולים להסריט איזה סרטון שבא לנו, תוך שניות לערוך אותו, להעלות אותו לרשתות החברתיות, לשתף את כל מי שחשוב לנו שיצפה בסרטון וזה גם נשמר ישירות ברשת. ההורים והסבים שלנו לא זכו  לתעד את אותם אירועים מרגשים בצורה קלה ופשוטה כל כך ולכן יש כמה שירותים שאפשר להיעזר בהם במטרה לשמר את כל אותם רגעים שצולמו בעבר, לא כל כך מזמן יש לציין. חשוב לעשות זאת כבר עכשיו, כי כל שהזמן עובר השקופיות, הנגטיבים והקלטות הללו הופכים פחות ופחות רלוונטיים, נפגעים כתוצאה מנזקי הזמן ולכן עוד כמה שנים, כבר לא ניתן יהיה להנות מהם.

  1. סריקת שקופיות – למעשה מדובר בתהליך פשוט המתבצע באמצעות סורק איכותי המאפשר מעבר של השקופיות לקבצים דיגיטליים אותם אנו שומרים על גבי המחשב או על גבי CD. סריקת השקופיות למעשה מאפשרת לנו אחסון ושליפה נוחים של כל התמונות הפזורות ברחבי הבית ונמצאות על גבי נגטיבים או שקופיות.
  2. המרת קלטות וידאו – באמצעות כבל מתאים, תוכנת מחשב, מכשיר וידאו ומכשיר די וי די, ניתן לבצע המרת קלטות וידאו בצורה מקצועית. ההמרה מאפשרת לבצע גם תיקונים של הסרטים שצולמו בעבר וכך להנות מסרטים ברמת רזולוציה גבוהה במיוחד.

פרסום באתר