אוכל כללי

שייטל מובחר

שייטל

נתח שייטל הינו נתח רזה אשר נצלה בצלייה קצרה ובעל מבחר טעמים עשיר. הוא נמצא בשריר העכוז וניתן ליישנו ולהפכו לרך ועסיסי. ניתן גם לצלות אותו על שיפוד או כסטייק בשל רמת השומן הנמוכה שלו. ניתן גם להקפצה ומומלץ לצלותו עד רמת מדיום. להבדיל מנתח אסאדו אשר הינו נתח עבה יותר רך ועסיסי בעל רמת שומן גבוהה. הוא מתאים לצלייה ארוכה, שיטה ארגנטינאית לצלייה. הוא נקרא גם שפונדרה. בעבר היו נוהגים להכינו בבישול ארוך עם עצמות או ללא עצמות, כיום נוהגים להשתמש בו לצלייה ארוכה והמקצוענים נוהגים לעשות לנתח חיתוך לרוחבו כך שנוצר נתח מובחר עם צלעות, הניצלה זמן ארוך על האש ונקרא אסאדו.

מה כדאי להכין עם נתח שייטל?

  • מומלץ לצלות על האש ולהכין סטייק משובח. על האש בשיפודים. מתאים ומשבח את השיפוד.
  • ניתן להקפיץ בהקפצה קצרה לתבשילים אשר עשויים בהקפצה בבישול מהיר על אש מאד גבוהה וחמה.
  • כמו כן ניתן לצלייה קצרה, עדיף לצלות לרמת צלייה מדיום כדי לשמור על עסיסיות הנתח.

ישנן חנויות קצבים אשר מספקות נתחי בשר איכותיים מבקר ישראלי איכותי. גידול הבקר בשטחי טבע ומרעה בשטחים פתוחים, בחוות גידול מובחרות בצפון הארץ. יש אפשרות להשיג אותו כנתח שלם או פרוס.

את נתחי הבשר ניתן ליישן בתהליך יישון. תהליך היישון נעשה באחריות הקצב. מלאכת היישון הינה מלאכה הנעשית באופן מקצועי.  יישון איכותי ומקצועי יעניק לנתח הבשר רכות ועסיסיות כמו גם מבחר טעמים וארומה מיוחדת. על מנת לדעת אם היישון נעשה בהצלחה יש ללחוץ על נתח הבשר באם נשאר שקע במקום הלחיצה שעולה לאט סימן שהיישון בוצע כהלכה. באם השקע קופץ מהר סימן שהנתח לא יושן מספיק זמן.

נתחי בשר מומלץ לקנות בחנות קצבים מובחרת על מנת שטעמי הבשר יהיו טובים משובחים וטעימים והבשר יהיה נמוך, רך ועסיסי. כדאי להבחין בין סוגי הנתחים ולדעת מתי כדאי לבחור בנתח שייטל ומתי כדאי להשתמש בשיטת צלייה ארגנטינאית ארוכה הנקראת אסאדו. ניתן תמיד להתייעץ בחנות על נתחים נוספים.

פרסום באתר