אוכל כללי

רעיונות לארוחת בוקר לילדים

גם ילדים צריכים ללמוד לאכול בריא, וככל שנקדים ללמד אותם לעשות זאת, כך יגברו הסיכויים שבהמשך חייהם הם יהיו במודעות מלאה לבריאות שלהם ולחשיבות של תזונה נכונה ופעילות גופנית. באמצעות האוכל, יש לכם הזדמנות לשמש להם דוגמא ולהראות להם שאוכל יכול להיות גם טעים, גם יפה וגם בריא.

 

מה צריכה לכלול ארוחת בוקר לילדים?

ארוחת בוקר לילדים צריכה לכלול כמה שיותר מרכיבים תזונתיים חשובים בגלל השלב ההתפתחותי בו הם נמצאים. בשונה ממבוגרים שיכולים להסתפק ולאהוב גם אוכל שנראה על הצלחת באופן לא מרשים במיוחד, ילדים אוהבים צבעים וצורות ואוכלים עם העיניים ועם המחשבות. כאן נכנסים לתמונה הירקות והפירות, אותם ניתן לחתוך בצורות שונות ולתבל בטעמים שילדים אוהבים. מלבד הירקות שהם כל כך חיוניים לבריאות, מומלץ להוסיף לארוחת הבוקר ביצים וגבינות במידה ומזונות בעלי ערך תזונתי גבוה כמו טחינה, זיתים ואבוקדו. אם לחם הוא משהו חיוני בביתכם, מומלץ להרגיל את הילדים לאכול לחם מקמח מלא או אפילו לחם שיפון או כוסמין. כפי שנאמר – הדוגמא הטובה ביותר לילדכם היא אתם עצמכם. ככל שתתלהבו לאכול מזונות בריאים, הם ירצו לעשות כמוכם.

 

רעיונות לארוחת בוקר לילדים

רעיונות לארוחת בוקר יש בשפע, כשמומלץ שאת מלאכת ההכנה תעשו איתם ביחד וכך תדרבנו אותם לאכול את התוצר שלהם. לצד המתכונים מומלץ להגיש גבינות, סלט ירקות, שומן בריא כמו זיתים או אבוקדו ולחם מלא.

  • מאפינס חביתה – חביתה היא דבר שילדים אוהבים, אך חביתה בתוך תבנית שקעים היא משהו שילדים ממש יתלהבו לאכול ממנו. ערבבו ביצים ביחד ותאמרו לילדים לבחור את הירקות שהם הכי הכי אוהבים. לאחר שתקצצו אותם בעבורם, תנו לילדים לפזר את התוספות בשקעים. תוספות אהובות על ילדים: זיתים, גבינה צהובה, תירס ועגבניות.
  • מוזלי צבעוני – יוגורט שילדים אוהבים במתיקות מעודנת ומעליו קישוטים בכל מיני צבעים – פירות חתוכים, סילאן או דבש, קינמון ואפשר לקצוץ פנימה 2-3 קוביות שוקולד מריר.
  • ציור בצלחת – חביתה עליה תניחו שני מלפפונים בתור העיניים, גזר קטן בתור האף וגמבה או עגבניה חתוכות בצורה של חיוך. אמנם ארוחה פשוטה, אך כמו בכל דבר, גם במקרה הזה הילדים מתלהבים מאוד מהציור ואולי אפילו יבקשו עוד אחד כזה.
  • לביבות טונה – ילדים אוהבים טונה, וכשהיא באה בצורה של לביבה אפילו יותר. לביבות פירה של בטטה עם טונה מקופסת שימורים, בצל מגורד, פטרוזיליה קצוצה, מלח ופלפל. ניתן לאפות או לטגן, כשהאפיה היא מומלצת יותר מבחינה בריאותית. על תבנית משומנת הניחו לביבות קטנות ואפו כ-15 דקות מכל צד על חום של 190 או עד שמשחים ומקבל צבע יפה.

יצירתיות וצבעים זה שם המשחק

כמו בצעצועים שלהם, ילדים נמשכים לצבעים וצורות. זה ידרוש מכם להיות יצירתיים יותר, אך יבטיח לכם שהילדים יאכלו אוכל שהוא מזין יותר. ככל שתתמידו אתם לשמש להם דוגמא ואף להיעזר בהם להכין ביחד את האוכל – כך תגדילו את הסיכויים שלהם לאהוב אוכל בריא.

 

פרסום באתר