בריאות וטיפולים

ראיה מטושטשת לאחר ניתוח קטרקט

ראיה מטושטשת

הוא נועד לסייע בשיקום הראייה הפגועה, הוא מאפשר תחושה של בטיחות ועצמאות, אבל לניתוח הקטרקט עשויות להתלוות גם תופעות לוואי שונות. כך, ראיה מטושטשת לאחר ההליך בוודאי איננה נדירה, ולרוב היא צפויה להיעלם בתוך זמן קצר. השאלה היא מה ניתן לעשות אם גם שבועות לאחר הניתוח הראייה עדיין איננה חדה, והבשורה הטובה היא שיש פתרונות מצוינים שיכולים להתאים בדיוק עבורכם.

מה זה בכלל ניתוח קרקט?

לפני שנבין איך מתמודדים עם ראיה מטושטשת לאחר ניתוח קטרקט, נבין קודם את מהות התהליך. באופן כללי, קטרקט הוא תהליך טבעי למדי שבו עדשת העין מאבדת משקיפותה לאורך השנים, בשל תהליכי הזדקנות. בשל הפיכתה של העדשה לעכורה, האור התקין מתקשה להגיע אל הרשתית, מה שמוביל לפגיעה ניכרת באיכות הראייה בכלל. הגיל הוא בהחלט גורם משמעותי הקשור בבעיה, אך הוא איננו היחיד. פגיעה ישירה בעין, מחלות שונות (לרבות סוכרת) ואף חשיפה משמעותית לקרני השמש, כל אלה יכולים להסביר את הפגיעה באיכות הראייה, ואת הצורך בהליך שיקומי מדויק.

תהליך ההחלמה מחייב סבלנות

לאחר הניתוח מדווחים רבים מהמטופלים על ראיה מטושטשת, אם כי היא חולפת מעצמה בתוך זמן קצר. הסיבה לראיה המטושטשת נובעת מתהליך ההחלמה של העין, ולמעשה סביר שהתופעה תיעלם בתוך שעות עד ימים, לכל היותר. עם זאת, ישנם מקרים שבהם הטשטוש נשאר זמן ממושך יותר, ולחלופין, גם תופעת הסנוורים נפוצה למדי.

איך מטפלים בראייה המטושטשת ובסנוורים?

ייעוץ מקצועי עם אופטימיטריסט מומחה יכול לסייע באיתור פתרונות מתקדמים בהתאמה אישית. למשל, במקרה של סנוורים ניתן להתאים זוגות משקפיים ייעודיים, אשר יעניקו תחושה משמעותית של הקלה. זוג אחד מיועד לשעות היממה, משום שהוא כולל עדשות פילטר המותאמות לשהייה בחוץ, כאשר השמש חזקה, וגם בבית כמובן, בזמן שבו השמש חודרת מבעד לחלונות הפתוחים. זוג נוסף מותאם דווקא לשימוש בשעות הערב, במטרה להפחית את הסנוורים מהתאורה המלאכותית, למשל במהלך הנהיגה. זוהי כמובן רק דוגמה אחת לפתרון המותאם לבעיה, ועם גורם מקצועי ומוסמך תוכלו למצוא מענה אמיתי שמתאים לצרכים הייחודיים שלכם, כדי שתיהנו מראייה איכותית וטובה הרבה יותר.

אם כן, אין ספק שגם לבעיית ראיה מטושטשת לאחר ניתוח קטרקט יש פתרון, והוא פשוט למדי. אני, יפעת גבריאל, אופטומטריסטית מוסמכת בעלת ותק, ניסיון ומוניטין רב שנים מזמינה אתכם ליצור עימי קשר טלפוני בטלפון מספר: 052-8212615 או לבקר באתר האינטרנט שלי בכתובת: https://opticaifat.co.il./

פרסום באתר