בריאות וטיפולים כללי

איך לקבל רישיון לקנאביס רפואי?

קנאביס רפואי

בכל שנה אנחנו רואים יותר ויותר חולים שנמאס להם לקחת כדורים רבים על מנת להקל על הכאבים שלהם או על מנת להקל בתסמינים שונים שהם חווים בצמוד למחלתם. היות ונמצא כי בצמח הקנאביס ישנם רכיבים יעילים להקלה וטיפול במקרים שונים, מטופלים רבים מבקשים לקבל רישיון לקנאביס רפואי מהרופא המטפל. 

קנאביס רפואי למעשה הוא פרח, שמן או מיצוי של הצמח עצמו. הוא ניתן לחולים שאובחנו על ידי הרופא המטפל כי הקנאביס יכול להקל על התסמינים שלהם ובמקרים מסוימים אף לעבור טיפולים בהצלחה רבה יותר. חולי סרטן, מטופלים כימותרפיים, סובלים מחרדות וחולים במחלות רבות אחרות יכולים להיעזר בטיפול באמצעות קנאביס רפואי בהמלצת הרופא. 

מהם השלבים לקבלת רישיון לקנאביס רפואי? 

ראשית עליכם לפנות לרופא המטפל במחלה ממנה אתם סובלים. הרופא יכול להמליץ לכם על השימוש בקנאביס רפואי והוא זה שיגיש עבורכם את הבקשה לרישיון לקנאביס רפואי ממשרד הבריאות. מומלץ לדעת כי בשלב הגשת הבקשה הרופא יכול לבקש עבורכם את הספק ממנו תוכלו לקבל את הקנאביס ואם ישנו ספק שממנו אתם רוצים לקבל את הקנאביס עליכם לבקש מהרופא לציין זאת בבקשה. (במידה ולא ביקשתם לציין ספק, תמיד תוכלו להחליף ספק מאוחר יותר).

אילו מחלות נכללות בקבלת רישיון לקנאביס רפואי?

למרות שהוכח כי הקנאביס יכול לעזור למחלות וכאבים רבים, בישראל אושר השימוש בקנאביס רפואי רק למספר מצומצם בלבד. 

בין המחלות המאושרות:

  • סרטן 
  • מכאבים 
  • איידס (HIV) 
  • פוסט טראומה (PTSD)
  • טורט
  • אפילפסיה

חשוב לדעת כי לא כל מי שחולה במחלה (מבין המחלות המופיעות ברשימה של משרד הבריאות) יכול לקבל את המרשם באופן אוטומטי. ראשית עליו למצות את הטיפול הקונבנציונאלי ורק אם יימצא לנכון על ידי הרופא המטפל להגיש בקשה ניתן יהיה לקדם את הרישיון לקנאביס רפואי. 

לכמה זמן אקבל רישיון? 

בפעם הראשונה רישיון קנאביס רפואי ניתן ל 6 חודשים כשבכל חודש ניתן לקבל עד 50 גרם. לאחר מכן ניתן בהמלצתו של הרופא להאריך את הרישיון. הרישיון מספק את הקנאביס הרפואי בשתי דרכים עיקריות – בפרחים יבשים לעישון או בטיפות שמן. הדרכים הישנות שהיו מקובלות בעבר כמו קפסולות או מוצרי מזון (עוגיות) אינן ניתנות יותר ואוסרו על ידי משרד הבריאות. 

פרסום באתר