כללי צרכנות נבונה

אופנתי אך פרקטי: כך בוחרים קולר לכלב

איך בוחרים קולר מתאים לכלב שלנו? בימים בהם הכלבים הם הילדים המתוקים, השמחים והפרוותיים שלנו יותר מתמיד, כולנו מעוניינים לא רק לרכוש את הציוד הטוב ביותר והמתאים עבורם, אלא גם לעשות זאת בסטייל. העניין הוא, שצבע אהוב ותליון מבריק הם ממש לא העניין כשזה נוגע לנוחות ובריאותו של הכלב. אולי לא ידעתם זאת, אך צווארו של הכלב דומה מאוד מבחינה אנטומית לצוואר האנושי, המאופיין באיברים רגישים כדוגמת בלוטת התריס, עצמות עמוד השדרה, קנה הנשימה, וושט ועוד. מסיבה זו משיכה חזקה מידי ברצועה שמחוברת לקולר, עלולה לפגוע בכלב. לפחות אם לא בוחרים בקולר הנכון או לא מתנהלים נכון. אז מה עושים?

קולר או רתמה?

השוק מלא במגוון רחב של קולרים, כשלצידם החלה מגמת עלייה בצריכת הרתמות. חשוב לציין שבסופו של דבר, מה שיקבע אם תבחרו ברתמה או קולר יהיה תלוי בפרמטרים כדוגמת גודל הכלב, התאמה לגזע שלו, חומרי הגלם, עמידות, איכות המוצר ועוד. בפועל, בדרך כלל ייבחרו דגמים כדוגמת:

  • קולר בד – קולרים אלו מגיעים במגוון צבעים לבחירה, וניתן לציין את שמכם ומספר הטלפון על גבי הקולר על גבי לוחית זיהוי מעוצבת.
  • קולר דמוי עור – גם קולרים אלו מגיעים במגוון רחב של צבעים וגדלים, והם נחשבים לנוחים במיוחד לכלב שכן המגע שלהם חלק ונעים.
  • אבזם מגנטי – אלו הם קולרים מיוחדים בעלי מנעד רחב של איכויות, צבעים וגדולים, נוחים מאוד לשימוש.

חשוב לציין כי בעיקר עבור גזעי הכלבים פחוסי האף וכאלו הנוטים לקריסת קנה הנשימה ופריצות דיסק, עדיף לרכוש רתמה ולא קולר. הרתמה מונעת לחצים על אזור הצוואר וכך נמנעות בעיות בריאותיות שונות הנוצרות כתוצאה משימוש לא נכון של קולר ורצועה.

קולר ורצועה מתוך מחשבה

לאחר שרוכשים קולר יש לחשוב כמובן על רצועה לכלב תואמת. ישנן רצועות פשוטות העשויות בד, וישנן רצועות מתכווננות המאפשרות לכלב יותר חופש תנועה, ולכם שליטה על המרחק שלו ממכם. עם הרצועה הזו כדאי להיזהר בכדי שהכלב לא ייחתך ממנה במידה והסתבך, וכמובן לא לעצור אותו בהפתעה בזמן תנועה בכדי למנוע סכנת חנק. ישנם סוגים נוספים של רצועות כגון רצועת חזה, רצועת אילוף ועוד, כשההמלצה הטובה ביותר היא כמובן להתייעץ עם מומחה שיתאים את הרצועה הטובה והכדאית ביותר לכלב שלכם.

פרסום באתר