בריאות וטיפולים כללי

מה זה צליפת שוט?

צליפת שוט

כאשר שומעים את המושג צליפת שוט לא תמיד יכולים להבין על מה מדובר, לא כל אחד יכול להבין במונחים רפואיים כאלו ואחרים ולכן, לפעמים קיימים מושגים שונים אשר לא כל כך מובנים.

צליפת שוט היא תיאור מסוים של פגיעה קשה אשר הינה מתמקדת בעיקר באזור הצוואר כתוצאה מתאונת דרכים.

במקרים כאלו בעצם קיימת פגיעה רצינית של עמוד השדרה הצווארי של האדם, וכן זה יכול להיות דבר נורא מסוכן ואף יכול לגרום לפציעות קשות במיוחד. דברים אלו יכולים לקרות במידה ונגרם טלטול מאוד חזק של הראש במהלך תאונת הדרכים.

האם קיימים דרגות פציעה שונות בפציעה של צליפת שוט?

כל פציעה של צליפת שוט הינה שונה מאחרת, אך יש לציין כי ההבדל הוא לא גדול. פציעה של צליפת שוט הינה בין הפציעות החמורות ביותר.

קיימים מקרים בהם תאונת הדרכים יכולה להיות תאונה מאוד קשה, וכן במצבים אלו גם חגורת הבטיחות לא כל כך יכולה לעזור. רמת הפציעה יכולה להשתנות במקרים מסוימים בהתאם לכמה פרמטרים שונים, כמו למשל: גיל הנהג, מהירות התגובה של הנהג, כיוון הראש של הנהג ברגע התאונה, האם מדובר על אדם בעל כושר גופני שכן במצבים כאלו השרירים שלו בריאים יותר מאדם שאין לו כושר גופני מספק.

פציעה של צליפת שוט עלולה להיות קשה מאוד, וכן הדרגות שלה יכולות להיות שונות אך בכל המקרים מדובר על פציעה קשה.

טיפול באמצעות כירופרקט

למרות שמדובר על צליפת שוט ידוע כי מדובר על פציעה קשה ביותר, מומלץ לקבל טיפול באמצעות כירופרקט.

כירופרקט בעל ניסיון בתחום יידע בצורה הטובה ביותר כיצד לבצע את הטיפול בצליפת שוט. הוא יבצע טיפול מדויק ביותר על החוליות של הצוואר על מנת להחזיר את הצוואר למצבו המקורי.

במידה ואם מעוניינים לטפל אצל כירופרקט מומלץ מאוד לבדוק היטב כי אתם אכן הולכים אל האדם הנכון שיכול לעזור לכם בצורה המקצועית ביותר, כך שתוכלו לאחר זמן מסוים להתחיל להרגיש כי יש שיפור בתנועה וכי אכן הטיפולים האלו עוזרים לכם.

פרסום באתר