אוכל כללי צרכנות נבונה

פתרונות אחסון מומלצים למטבח

פתרונות אחסון

כשאנחנו רואים מטבח במגזין כזה או אחר או בתוכנית טלוויזיה, הוא תמיד נראה לנו מרהיב עין ושובה לב. בלא מעט מקרים אנחנו חושבים שהסוד הוא עיצוב מושקע במיוחד, כזה שלעולם לא נוכל להרשות לעצמנו – אבל כדאי לדעת שכמעט תמיד סדר וארגון במטבח משדרגים אותו פלאים והופכים אותו ללא פחות יפה מהמטבחים המוצגים לנו לראווה בפרסומות, במגזינים ובעוד מקומות.

המפתח לסדר וארגון הוא פתרונות אחסון חכמים, והבשורות הטובות באמת הן שאין צורך בסכומי כסף גבוהים אלא רק במעט תשומת לב.

יצירתיות

דרך מוצלחת במיוחד לשמור על סדר וארגון ובנוסף להבטיח אסתטיקה ייחודית היא יצירתיות. כשנותנים דרור לדמיון ניתן ליצור פתרונות אחסון בעצם מכל דבר – כך למשל ניתן להפוך מבחנות לכלים לתבלינים ולשמור אותן בתוך לוח עץ עם חורים ייעודיים כך שתיווצר שורה ססגונית ומרשימה. אופציה נוספת היא קערה שבתוכה הרבה מאוד צ'ופסטיקס צפופים ובתוכם תקועים סכינים, והאפשרויות עוד רבות ומגוונות.

ניצול מלא של כל השטח לטובת פתרונות אחסון

עוד מפתח משמעותי לאחסון מסודר ומאורגן הוא ניצול מיטבי של כל שטח המטבח. כדאי לדעת שכמעט בכל מטבח ישנם שטחים רבים פשוט מבוזבזים, ובשל כך נוצר בלגן ועומס יתר. לשם כך חשוב כבר בשלב התכנון לתת על כך את הדעת, ולמשל להעדיף מגירה אחת רחבה על פני שתי מגירות צרות (שכן השטח שבין המגירות תמיד מתבזבז). כדי למנוע בלגן בתוך מגירה גדולה ניתן להשתמש בחציצות פשוטות.

עוד פתרונות אחסון מומלצים הם כוורת או ספריה שאין בהן צורך – ניתן להציב אותן בסמוך למטבח או בפתח שלו ולשמור בהן ספרי בישול, כלים נאים, צנצנות של מזון יבש ועוד.

קופסאות אחסון למקרר

כאמור אחת הסיבות העיקריות לשימוש בפתרונות האחסון השונים היא אסתטיקה טובה ביותר בחלל שמשמש אותנו להכנת מטעמים – וכדאי לשמור על האסתטיקה, הסדר והארגון גם בתוך המקרר. אמנם פנים המקרר לרוב נסתר מן העין, אבל שימוש בקופסות אחסון איכותיות ובעלות מראה נאה, כמו למשל אלה של גלאס לוק, POP, אוקסו או סנאפ, ממשיך את הקו הנכון יותר מכל הבחינות גם בתוך המקרר, ובנוסף מסייע לנו למצוא את כל מה שאנחנו צריכים בקלות ובמהירות.

פרסום באתר