כללי צרכנות נבונה שירותים מקצועיים

באילו מקומות כדאי להתקין פרקט למינציה?

פרקט למינציה

רצפת הפרקט הפכה בשנים האחרונות לאופציה פופולרית מאוד. האסתטיקה של הפרקטים תמיד הייתה חביבה עלינו, ובזכות טכנולוגיות חדשניות שהוזילו את עלות הייצור של הרצפה המהודרת ובעלת המראה החמים ושובה הלב, יותר ויותר ישראלים יכולים ליהנות ממנה.

מהן השכבות השונות של פרקטי למינציה?

פרקט למינציה בנוי ממספר שכבות שמרכיבות ביחד רצפה יפה להפליא ועמידה מאוד. השכבה העליונה ביותר היא ציפוי שקוף, כלומר למינציה, שתפקידו הוא להגן על הרצפה ולהבטיח שהיא תיראה מרהיבה גם לאחר שנים רבות של שימוש, ואפילו אינטנסיבי, הלמינציה מבטיחה שהרצפה לא תיסדק, לא תדהה ולא תישחק.

מתחת ללמינציה ישנה שכבה שמורכב מצילום של עץ טבעי – צילום באיכות גבוהה במיוחד שמקנה לרצפה מראה דומה להפליא לרצפת פרקט מעץ שכבתי, כולל מרקמים ייחודיים וגוונים חדים. העובדה שמדובר בצילום ולא בעץ טבעי גם מרחיבה את מנעד האפשרויות מבחינת המראה הרצוי ומבטיחה הרמוניה מושלמת בין הרצפה לבין שאר המרכיבים בחלל.

מתחת לשכבה זו שמקנה לרצפה את החזות המרשימה ישנן שכבות של שבבי עץ שתפקידן הוא להקנות לפרקט נפח (ישנן כמובן דרגות עובי שונות, לבחירתכם) ועוד שכבה אחת, התחתונה ביותר, היא זו שצמודה למצע עליו מונח הפרקט ותפקידה הוא להגן על הרצפה מפני לחות.

איפה מומלץ להניח פרקט למינציה?

היתרונות המשמעותיים של פרקטים למינציה עשויים לבוא לידי ביטוי במספר מקומות. בין השאר מומלץ להתקין פרקט למינציה בחדרי שינה שרוצים ליצור בהם אווירה רומנטית וחמימה, בחדר ילדים שיש בו ילדים קטנים יחסית שאוהבים לשחק על הרצפה (לפרקט הלמינציה מגע נעים מאוד, כולל בימי החורף הקרים ובימות הקיץ הלוהטים), במרחב האירוח כדי שתיווצר בו תחושה יוקרתית, במשרדים שבהם חשוב להקנות לעובדים תחושה שמשקיעים בהם, ועוד.

עוד כדאי לדעת כי ניקוי פרקט למינציה הוא משימה פשוטה מאוד – כל מה שצריך הוא לעבור עליו עם מטלית לחה והתוצאה תהיה פרקט נקי ומבהיק. יתרונות נוספים של בחירה בסוג זה של פרקטים הוא שהייצור שלהם ידידותי מאוד לסביבה, המחיר שלהם אטרקטיבי והמראה שלהם כאמור מרהיב עין.

פרסום באתר