בריאות וטיפולים כללי

עמותה לחולי סרטן

עמותה לחולי סרטן

ידוע הוא כי הורים לילדים חולי סרטן, מוצאים את עצמם "גרים" בבתי החולים במחלקות האונקולוגיות, נדרשים להיות שם לצד ילדיהם בבדיקות ובטיפולים ולתמוך בהם. אבל השאלה הנשאלת היא מה קורה עם החיים שלהם? הורים לילדים חולים, לא מצליחים להתמודד לבד עם המחלה התובענית. אם יש להם עוד ילדים, הם נאלצים למצוא להם סידור, אם הם עובדים הם מוצאים את עצמם מחסירים ימי עבודה כשאיום הפיטורין מעל ראשיהם. הורים לחולי סרטן, מרגישים איך עולמם קורס גם הכלכלי וגם החברתי. הם כבר לא מצליחים לעשות את מה שהם עשו עד היום, ונדרשים כל הזמן לשהות בבית החולים לצד ילדיהם.

בדיוק בגלל זה הוקמה עמותה לחולי סרטן, כדי לתמוך בהם ובבני המשפחה שלהם.

מתנדבים למען ילדים חולי סרטן- עמותה לחולי סרטן

מתנדבים לילדים חולי סרטן מצטרפים ברחשי לב דואגים למען עמותה לחולי סרטן. מערך של מתנדבים שוהה מדי יום בבית החולים ומלווה את הילדים לבדיקות וטיפולים. הם עושים כל מה שניתן כדי לשמח את הילדים החולים ולהעביר את זמנם. כאשר מדובר בילדים ממש קטנים, תחשבו איך התהפך עליהם עולמם וממצב של ללכת כל יום לגן או לבית ספר, הם מוצאים את עצמם מבלים בבתי חולים, צופים בפניהם הדואגות של הוריהם. גם אם הם לא בגיל שהם מבינים מה יש להם, הם מבינים שזה רע, כי ילדים מרגישים את המצב רוח והדאגה סביבתם. מלבד זאת הם חולים, אין להם תיאבון, הם לוקחים תרופות ועוברים טיפולים קשים ולכן עמותה לחולי סרטן שולחת אליהם מתנדבים שיעזרו להם לעבור את השלבים הקשים האלה.

תמיכה, עידוד, רחשי לב של אהבה

מניסיון של עמותה לחולי סרטן, הנוכחות של המתנדבים לצד הילדים החולים כולל המתקנים והפעילויות שהם מציעים להם, מצליחים לגרום להם לשמוח בין הבדיקות ולהקל על כאבם. עומדים לרשותם משחקיות, חדרי צחוק, ארוחות מזינות שמביאה עמותה לחולי סרטן. ספריות קריאה, וידיאו ועוד. למסתכל מהצד נדמה כי בכלל מדובר בקייטנה אחת גדולה, כמה דואב הלב לדעת תוך רחשי לב של דאגה גדולה שמדובר בילדים חולי סרטן, חלקם במצב קשה מאוד. שרק יהיו בריאים.

פרסום באתר