הכל לבית כללי שירותים מקצועיים

כל מה שרציתם לדעת על עיצוב אדריכלי

עיצוב אדריכלי

עיצוב אדריכלי הוא מקצוע שייתכן ומעולם לא שמעתם עליו; לא מדובר בעיצוב פנים וגם לא בקבלנות, אלא במקצוע שבתוכו נכלל כל עולם עיצוב הפנים. מטרתו למקם את הריהוט והדקורציה בחלל באופן יעיל ואסתטי, התאמת התאורה במקום, גודל הריהוט לגודל המבנה ואלמנטים נוספים. המעצב האדריכלי יוכל לבצע את עבודתו בכל סוגי המבנים השונים ובכל החללים הקיימים; במבנים פרטיים, ציבוריים, בנקים, דירות גדולות וקטנות ועוד.

מה ההבדל בין עיצוב אדריכלי לעיצוב פנים רגיל?

עיצוב אדריכלי ועיצוב פנים הינם שני מקצועות שונים, אשר נוסף אליהם קיים מקצוע שלישי שייתכן שרובכם פחות מודעים אליו. על כולם נרחיב כעת ונבין מה רלוונטי לתהליך השיפוץ והשדרוג:

  • עיצוב פנים –  מעצבי הפנים עוברים סוגים שונים של הכשרות לאורך הקריירה, וגם במטרה לבנות אותה. ישנם שלושה מוסדות בישראל בהם ניתן ללמוד תואר לעיצוב פנים האורך בין שלוש-אבע שנות לימוד, וישנם מעצבים שלמדו בקורסים מקצועיים לתקופה קצרה יותר. מעצבי הפנים כשמם כן הם – ביכלתם לעצב ולעבוד בחללים פנימיים בלבד.
  • אדריכלות – האדריכלים לומדים במשך חמש שנים בכדי לקבל את ההסמכה לתכנן בתים מבפנים ומבחוץ. כמובן שלפני שהם מקבלים את ההסמכה עליהם לעבור תקופת התמחות, שבסופה מחכה להם מבחן ההסמכה. התעודה בסיום הלימודים מאפשרת להם לעבוד על בתים פרטיים בלבד, ורק לאחר מבחן ההסמכה יקבלו סמכויות נוספות.
  • מקצוע לא מוכר; הנדסאי אדריכלות – אלו עוברים הכשרה מעט יותר קצרה שבסופה יקבלו תעודת הנדסאי. תעודה זו מעניקה להם את האפשרות לבנות בתים פרטיים ותו לא.

אז מה זה אדריכל פנים?

אדריכלות פנים היא ביטוי המתייחס לאדריכלים בלבד. מעצבי פנים לא יכולים להיות אדריכלי פנים, מכיוון שהם אינם אדריכלים! כשהמטרה היא ליצור לעצמכם את הסביבה המעוצבת והייחודית שלכם, המשלבת לא רק אסתטיקה אלא גם יעילות עיצובית ההמלצה היא לפנות לפנות לשירותיו של איש המקצוע המכיר היטב את עולם עיצוב אדריכלי – אלון גולדמן ישמח ללוות אתכם לכל אורך התהליך, להציע פתרונות עיצוב מתקדמים וליצור סביבה ייחודית ומתקדמת בהתאם לטעם, הדרישות והצרכים שלכם.

פרסום באתר