עריכת דין

מתי כדאי לפנות להתייעצות עם עורך דין צבאי?

לאחרונה נתקלנו בתקשורת בכמה וכמה מקרים של חיילים שהגיעו למשפט צבאי מתוקשר ובהם נעשה שימוש בכספי ציבור כדי לתרום לשכר עורכי הדין הצבאיים שייצגו אותם מול התביעה הצבאית. אלה בדיוק המקרים שבגללם כדאי מאוד לקחת עורך דין צבאי ולא להסתפק בסנגור שהצבא מספק לכם אלא למצוא אותו בעצמכם. השירותים שמעניקים לכם בסניגוריה הצבאית יכולים אולי להספיק במקרים פעוטים שאינם כרוכים ברישום פלילי שעלול להכתים את התיק שלכם ואת שמכם הטוב למשך שנים. במקרים אחרים קחו עורך דין שיש לו ניסיון רב והוא יכול לנהל את המשפט ואת תיק הראיות שלכם בדרך יורת מקצועית ומעמיקה מאשר עורכי דין המשרתים בסדיר או בקבע כחלק מהמערכת הצבאית.

מקרים שבהם תזדקקו לעורך דין צבאי

תאונות דרכים ועבירות תנועה נראות לכאורה כעבירות פעוטות משום שהן מתחום התעבורה. אולם, אם נהגתם בהשפעה של חומרים אסורים כמו סמים ואלכוהול וגרמתם לתאונה, הרי שמדובר ברישום פלילי ובעבירה שיש עליה עונשים כבדים מלבד שלילת רישיון. העבירה וההשלכות שלה נגררות אתכם גם לאזרחות כך שלא יעזור לחלק את התקופות לתקופת הצבא לעומת האזרחות. ההשפעה של רישום פלילי נמשכת גם כאשר אתם רוצים להתקבל לעבודה נחשבת במוסדות שבהם מתייחסים בעין רעה לרישום פלילי. כדי לבדוק את התיק והראיות ולנסות לחלץ אתם מרישום פלילי ומהגשת כתב אישום מומלץ להתייעץ עם עורך דין צבאי ובמידת הצורך לתת לו לייצג אתכם.

עבירות סמים

עבירות סמים עדיין נחשבות לחמורות גם כאשר מדברים על עידן אי ההפללה. זה אומר שייקח זמן, אם בכלל, שיפטרו גם חיילים מהליכים פליליים כאשר ייתפסו עם סמים קלים. כידוע, לחיילים יש יותר סיכוי להיתפס על צריכת סמים כלשהם מאשר באזרחות, ולכן יש יותר סיכוי שתזדקקו לעורך הדין הצבאי שיחלץ אתכם מכתב אישום בתחום זה. זה יכול להיות מקרה שבו חיפשו עליכם בניגוד לזכויות החייל לא לעבור חיפוש בכפייה אם אינו מסכים לכך, או בגלל לחץ לא הוגן של מפקדיו. במקרים כאלה רק עורך דין צבאי יוכל לפטור אתכם מכתב אישום כאשר הוא מכיר את החוק וסעיפיו טוב מאוד ויודע היכן אפשר להציל אתכם מכך.

נפקדות ועריקות

אם קרה שנאלצת להיעדר משירות בגלל סיבות כלכליות או אישיות ואין לכם דרך לחזור לצבא ולהגיע להסכמות אתו, עורך דין צבאי יוכל לטפל בתיק שלכם בדרך הטובה ביותר, ולנהל את המשא ומתן ביניכם לבין הצבא כדי שתוכלו לחזור ללא השלכות כלשהן על עתידכם.

פרסום באתר