כללי עריכת דין

כיצד יכול לסייע לך עורך דין הוצאת דיבה

עורך דין הוצאת דיבה

בעידן שבו האינטרנט הוא כלי חזק ומשמעותי אשר מיליוני אנשים גולשים בו מדי יום, הרי שקל ונוח לכל אדם לפרסם את כל שעולה על רוחו על אדם אחר, עסק או חברה. בעוד שישנם אנשים אשר נחשבים הוגי דעות והם יכולים לתרץ את כתיבתם כנגד אנשים אחרים או כנגד כל גוף, כדעתם האישית בלבד הגובלת בחופש הביטוי, הרי שיש לא מעט אנשים אשר פרסום דברים שהם כותבים ברשת כנגד כל גוף או אדם ללא כל סיבה, יכולים לפגוע באופן מהותי באדם ולבייש אותו. במקרה שכזה, האדם אשר נפגע יכול לנסות והגיש תביעת הוצאת דיבה כנגד האדם שפרסם עליו דברים רעים בפומבי ובייש אותו.

תהליך הגשת תביעת הוצאת דיבה

חשוב לדעת שלא כל תביעת הוצאת דיבה אשר מעוניינים להגיש, יכולה להתקבל בבית המשפט. לא פעם, בית המשפט איננו יראה את הנזק בגין דברים שפרסמו על אדם כלשהו, כפי שהאדם רואה אותו ולכן הוא יפסול את התביעה. כמו כן, לא פעם בית המשפט יתרץ אי קבלת תביעה בגין הוצאת דיבה בשל עקרון חופש הביטוי. אולם, ישנם לא מעט מצבים אשר פרסום דברים רעים באופן פומבי על אדם, גורמים לאדם נזק חמור. כך למשל, אדם שיש לו עסק ופרסום דברים רעים על העסק שלו, ללא שום סיבה ממשית, יכולה לגרום לו להפסד בשל לקוחות שיעזבו את העסק, הרי שהוא יכול להגיש תביעה בגין נזק שנעשה או נזק עתידי שעלול להיעשות בגין פרסום הדברים. לרוב בתביעות הוצאת דיבה שבהן עורך דין הוצאת דיבה יוכל להוכיח את הנזק שנעשה או את הנזק העתידי שיעשה, הן תביעות אשר יתקבלו בבית המשפט ובית המשפט ינהל אותן בכובד ראש.

כיצד יעזור לך עורך דין הוצאת דיבה

אין ספק שהשלב הראשון להגשת תביעה בגין הוצאת דיבה הוא לבחור עורך דין הוצאת דיבה מנוסה ומקצועי בתחום זה. עורך דין הוצאת דיבה מנוסה, איכותי ומקצועי, יוכל לסייע לך לבחון את התביעה ולבדוק האם יש עילה ממשית להגיש אותה לבית המשפט. עורך דין מקצועי בתחום יבנה את התביעה שלך באופן שהיא תוכל להתקבל בבית המשפט ותוכל להרוויח ממנה פיצוי כספי בגין העוול אשר נגרם לך.

 

פרסום באתר