בריאות וטיפולים כללי

סוגי ציפויים לשיניים: בוחרים עם הרופא

סוגי ציפויים לשיניים

ציפוי השיניים הוא הליך פשוט בו הופכים שיניים מוכתמות ופגומות לשיניים יפות ואסתטיות. הציפוי לא רק מלבין את השן, אלא גם מיישר אותה, ומאפשר לכם ליהנות משיניים יפהפיות במהירות וביעילות שלא נראתה כמוה בעבר. ללא טיפולים מורכבים, ללא ניקויים עמוקים שלא תמיד עושים את העבודה, ומבלי לסכן את השן עצמה, כל מה שנותר הוא לבחור ממגוון סוגי ציפויים לשיניים, ולהתחיל לחייך.

במאמר קצר זה נביא בפניכם דוגמאות לסוגים שונים של ציפויים לשיניים, לצד מידע על אותם ציפויים. מה היתרון של הציפוי הספציפי, מה החיסרון שעלול להשפיע על ההחלטה, ועוד כמה פרטים שכדאי מאוד לדעת.

מוזמנים להכיר סוגי ציפויים לשיניים

לפניכם רשימה חלקית אך חשובה של סוגי ציפויים לשיניים:

  1. ננו קראמי – שם ענקי לטכנולוגיה זעירה וחכמה, שילוב חומרים מתקדם טכנולוגית שמאפשר יצירת ציפוי עמיד במיוחד. היתרון הברור שלו הוא דחיית הכתמים האידיאלית שלו, מה שאומר שאין צורך בתדירות גבוהה של טיפולי ניקוי ושימור, בעוד שחסרונו הוא תוחלת חיים קצרה של אזור חמש שנים.
  2. קומפוזיט – ציפוי של חומר מרוכב, ממש כמו הננו, אבל קצת פחות חזק. מחירו הנמוך הופך אותו למושך, אך במקביל הוא חשוף יותר לספיגת כתמים מאשר הננו קראמי, אשר לא עולה עליו במחיר במיוחד.
  3. חרסינה – יקר, אך עמיד במיוחד, החרסינה השוויצרית הייעודית נועדה במיוחד לייצור ציפויים, כתרים ושאר תחליפים ברמה גבוהה, שיתרונם הגדול, מעבר לעמידות, הוא האחידות שבהתאמה לכתרים הבאים שתעשו, וגם העבודה שהם פשוט לא מוכתמים בדבר.

הציפוי הנפוץ ביותר

מבין סוגי ציפויים לשיניים נפוצים במיוחד הציפויים הנ"ל, אך עוקף אותם הציפוי למינייט. ציפוי חרסינה מסוג זה לא רק שדוחה הכתמה מחודשת של השן, הוא מתבצע בתמיכה של אלגוריתמים טכנולוגיים שמתאימים את הציפוי בדיוק מושלם לכל שן ושן. עובדה זו, לצד אופי הציפוי, הופכת את ציפוי הלמינייט למבוקש בעולם.

ללא דרישה בתחזוקה מיוחדת, ועם היכולת להישאר בצורה מושלמת על השן לתקופה של לפחות עשור, אין פלא שהוא הציפוי הפופולארי מבין סוגי ציפויי השיניים  הקיימים בשוק כיום.

פרסום באתר