נופש ותיירות

ניקוי ספות וניקוי שטיחים בבתי מלון – מתי שיא עונת הניקיון?

ניקוי ספות

בתי המלון בישראל מארחים אורחים רבים לאורך כל ימות השנה ובקיץ, בפרט. בתי המלון מארחים אורחים המגיעים לארץ לשם עסקים, תיירים ונופשים מקומיים. לאור התחלופה הרבה והמהירה של האנשים בבית המלון, נדרשת תחזוקה מתמידה של מתקני המלון והריהוט.

ספות בבתי המלון

הספות בבתי המלון נמצאו בכמה מוקדים מרכזיים – בחדרים ובסוויטות נוכל למצוא לפחות ספה אחת בכל חדר וכמובן, באזור הלאונג' ובמיני מקומות אחרים לאורך המלון. לעיתים אף נוכל למצוא ספות גם באזור הבריכה. אורחי בתי המלון בישראל מתחלפים מדי מספר ימים ואף פחות, משמע ישנה תחלופה מאד גבוהה של אורחים אשר עושים שימוש בריהוט ובתקני המלון, לכן, סיכוי גבוהה יותר לבלאי, שחיקה ולכלוך של המתקנים והריהוט.

חשיבות ניקוי ספות ושטיחים בבתי המלון

היות ועל ספות יושבים ומשתמשים באופן תכוף בעת ביקור במלון בתור אורח, ישנה חשיבות רבה לניקוי השטיחים והספות על מנת לשמור על בריאותם של אורחי המלון, כמו גם, מטעמים אסתטיים. צוות הניקיון של המלון מחזיק את המכשור המתאים לניקוי הספות ברחבי המלון. עובדי הניקיון שעובדים במלון מוכשרים ומיומנים להשתמש במכשור מתאים של ניקוי ספות בד ועור, כך שאין צורך להיעזר בשירותים חיצוניים. זאת לאור התכיפות בה מנקים את הספות בבתי המלון.

ניקוי שטיחים וספות בבתי המלון בישראל

כאמור, הצוות והמכשור המותאמים לניקוי הספות בבית המלון נמצאים כבר בשטח המלון מלכתחילה, זאת על מנת לייעל את המשאבים של המלון ואת העבודה. ברמה הבסיסית, מתבצעת שאיבה של הספות והשטיחים במהלך כל ניקיון שגרתי שמתבצע בחדרים על ידי החדרניות. מדי פעם, צוות הניקיון של המלון מתגייס לניקיון יסודי של הספות ברחבי המלון. לרוב, זה יקרה לאחר הקיץ, שכן בקיץ בתי המלון לרוב מאוכלסים כל הזמן מה שלא מאפשר לבצע את הניקיון היסודי הדורש זמן וחדרים ריקים מאנשים לפחות למעט זמן.

טכניקות ניקיון ספות

ניקוי שטיחים וספות היא מלאכה הנבדלת בחומר ממנו עשויות הספות. במידה ומדובר למשל, בספות מעור, הניקיון מתבסס ברובו על שאיבת הספות והקפלים של הספות יחד עם שימון העור באמצעות מיני תחליבים שנמצאים בשוק. במקרים של שריטות, כתמים או שפשופים, ישנם תכשירים ומכשירים אשר מצליחים להסיר את הפגמים הללו. מנגד, אילו מדובר בספה מרופדת בבד, אזי אופן הניקיון הוא אחר- מלבד רק שאיבה, ניתן להשתמש במכשירי אדים וקיטור על מנת לנקות את הבד, ניתן להשתמש בכל מיני חומרים מסבנים על מנת להסיר כתמים על ספות הבד ועוד. לרוב נמצא בבתי המלון ספות בד וזאת הודות לקלות בה ניתן לנקותן בהשוואה לניקוי ספות עור.

לא להתפשר על מקצועיות

חשוב מאד בבתי מלון לא להתפשר על איכות חומרי ניקוי הספות וכמו כן, איכות המכשור לאור המשאבים הרבים שיידרשו לתיקון נזקים בספות.

פרסום באתר