הכל לבית כללי משפחה ויחסים צרכנות נבונה

כיצד תבחרו משחקים מהנים ואיכותיים לילד שלכם?

משחקים

אין ילד שלא אוהב משחקים. משחקים משמשים להעברת הזמן בהנאה, להתחברות לילדים אחרים דרך משחק משותף וללמידת כישורים חדשים. ניתן לחלק את משחקי הילדים לקטגוריות:

  • משחקי דמיון וחיקוי של עולם המבוגרים. למשל: מטבחים לילדים, בתי בובות, בובות, ערכות רופא, כלי עבודה לילדים ועוד ועוד
  • משחקים לפיתוח החשיבה. למשל: משחקי ההרכבה למיניהם כגון לגו ופאזלים, משחקי קופסא ועוד
  • משחקי יצירה. למשל: פלסטלינה, משחקי בצק – פליידו, ערכות יצירה למינהן ועוד
  • משחקי פעולה – כל מה שגורם לילדים לזוז. למשל: מכוניות שהילד יכול להסיע, אופניים, תלת אופן וקורקינט שניתן לרכב עליהם ועוד

כיצד נתאים את המשחק לילד?

בבחירת משחק לילד נשאל את עצמנו מה מאפיין את הילד שלנו? כיצד הוא נהנה להעביר את זמנו?

האם הוא זקוק למשחק שיעזור לו להוציא הרבה אנרגיה? האם הוא בעיקר נהנה לשחק במשחקי דמיון? האם אנחנו רוצים לעודד אותו לשחק במשחק חברתי עם חברים נוספים? האם ישנו כישור מסויים שאנחנו רוצים לעזור לו לתרגל ( כמו למשל מוטוריקה עדינה או היכולת לשבת בריכוז פרק זמן מסויים).

כמובן שהתשובות לשאלות הללו ישתנו עם הזמן. הילד משתנה ומתפתח ובהתאם לכך גם צורת המשחק שלו והמשחקים שבהם ירצה לשחק.

לאחר שענינו לעצמנו על השאלות נותרה שאלת איכות המשחק. הרי נרצה לקנות משחק שיחזיק זמן רב ויהיה איכותי ונעים למשחק.

איכות המשחק

כשבוחרים איפה לקנות משחק לילדים עדיף לבחור בחנות צעצועים מוכרת ואמינה. כך נוכל להבטיח לעצמנו שתמיד יהיה למי לפנות בכל בעיה או בקשה.

כדאי לבדוק שהמשחק עשוי מחומרים חזקים ועמידים. משחק מעץ למשל יהיה עמיד יותר ממשחק העשוי מפלסטיק זול. חשוב מאוד לוודא שהמשחק מתאים לגיל הילד. המידע לאילו גילאים מיועד המשחק מופיע על אריזת המשחק. הדבר חשוב בעיקר כשמדובר בתינוקות ופעוטות עקב סכנת חנק מחלקים קטנים שאינם מתאימים לגילם. כדאי להעדיף משחק בעלי תו תקן שמעיד שהמשחק עבר מבחני בטיחות ונמצא מתאים לילדים.

לסיכום: בבחירת משחק לילד יש להתחשב בסגנון המשחק של הילד, איכות המשחק, אמינות החנות שממנה קונים את המשחק והתאמת המשחק לגיל הילד.

תגיות

פרסום באתר