כללי עסקים וכלכלה שירותים מקצועיים

מהו מרכז הערכה למנהלים ואיך ניתן להתכונן אליו?

מרכז הערכה למנהלים

מה זה בכלל מרכז הערכה למנהלים? עד כמה הוא משמעותי ואיך תוכלו להגיע אליו מוכנים? כל התשובות לשאלות אלו ועוד – בהמשך!

מהו מרכז הערכה למנהלים?

רובנו כבר שמענו, אם לא השתתפנו בעצמנו באחד, על מרכזי הערכה. מדובר על מפגשים עם אנשי מקצוע מתחום הגיוס, בדרך כלל בקבוצות, אשר בודקים את ההתאמה של מתמודדים שונים לתפקיד מסוים. ההערכה נעשית על פי מדדים שונים, בהתאם לסוג התפקיד וכאשר מדובר עלא תפקידי ניהול, הבחינה היא בעיקר, מן הסתם, של יכולות הניהול של המתמודד על המשרה ויכולות ההתמודדות שלו עם מצבי לחץ.

החשיבות של מרכז ההערכה

למילה של מרכזי ההערכה יש משקל גדול בקבלת ההחלטות בנוגע לקבלה או אי קבלה של מועמד כזה או אחר למשרה המבוקשת. זאת, משום שמקום העבודה בוחר להשקיע משאבים רבים במרכז ההערכה מתוך אמון, שההערכה שתינתן למועמדים תהיה מקצועית ומהימנה ותעזור לו לבחור את המועמד המתאים ביותר, שיישאר לאורך זמן וייתן את התפוקה המתבקשת מתוקף תפקידו.

המשמעות מבחינת המתמודדים

היות שההערכה הניתנת על ידי מרכז הערכה למנהלים היא בעלת חשיבות גבוהה בעיני המעסיק הפוטנציאלי, חשוב להגיע אליו מוכנים עד כמה שניתן. למעשה, ניתן להתייחס אל מרכז ההערכה כאל מבחן בבית הספר, שכדי לקבל בו ציון טוב, יש ללמוד ולהתכונן לקראתו. ההבדל העיקרי בין מרכז הערכה לבין מבחן בבית הספר הוא, שבמרכז הערכה אין אפשרות לבחינה חוזרת.

אז איך אפשר להתכונן?

אחת הדרכים היעילות ביותר להתכונן לקראת מרכז הערכה למנהלים היא בעזרת מאמן אישי, שתחום ההתמחות שלו הוא ניהול. כלומר, מאמן שמכיר את מרכזי ההערכה ויודע כיצד הם מתנהלים וכך הוא יוכל להכין אתכם ולהסביר לכם לקראת מה אתם הולכים. מן הסתם, כל מרכז הערכה שונה מהאחר ולא ניתן לצפות מה באמת יהיה שם בפועל. אבל אין ספק, שאם תדעו, פחות או יותר, לקראת מה אתם הולכים ומה המעריכים רוצים לראות, תוכלו להיות יותר רגועים ולהראות את היכולות האמיתיות שלכם ולתת תשובות מדויקות וטובות יותר!

פרסום באתר