כללי שירותים מקצועיים

נעים להכיר, מיקי גיצין מהקרן החדשה לישראל

מיקי גיצין

אחד המאפיינים המוכרים ביותר של מדינת ישראל, היא ריבוי הדיעות והגישות בה מחזיקים אזרחי ישראל ואלו הקשורים אליה מחו"ל. זוג גייסי תרומות מאמריקה, החליטו לעשות מעשה ומתוך החזון הפרטי שלהם, הקימו את הקרן החדשה לישראל (NIF – New Israel Fund) כשמטרת העל היא להביא את מדינת ישראל למקום טוב יותר. בשנת 2017 מונה באופן רשמי מיקי גיצין לתפקיד מנכ"ל הקרן, העוסקת בקידום הדמוקרטיה ורעיונות אחרים של שוויון בישראל.

קצת על האיש מיקי גיצין

מיקי גיצין עבר כברת דרך בתחום הפוליטיקה החברתית בישראל. בעברו, עבד צמוד עם חבר הכנסת אילן גלאון ממרצ, שימש כסמנכ"ל בעמותת "בשקל" העוסקת בפיתוח האמנות והתרבות בפריפריה בישראל, ואף נשלח על ידי הסוכנות היהודית לארה"ב, שם עמל במרץ על פיתוח קשרים עם גורמי מפתח בקהילה היהודית.

למיקי גיצין תואר ראשון ביחסים בינלאומיים ומזרח תיכון מהאוניברסיטה העברית בירושלים, וכן תואר שני במדיניות ציבורית שקטף במסגרת מלגה ממשרד החוץ הבריטי, ב- University college בלונדון. בשל עבודתו, קיבל שני פרסי הוקרה מאת הקרן החדשה לישראל בחו"ל; פרס זכויות האדם של הקרן בבריטינה ופרס מגן הדמוקרטיה בסן פרנסיסקו.

עומד בראש הגוף המרכזי בישראל הפועל למען הדמוקרטיה

מיקי גיצין מחליף את רחל ליאל, שעמדה בראש הקרן החדשה לישראל במשך שמונה שנים. בתקופת כהונתה, הפכה הקרן החדשה לישראל לגוף העיקרי שפועל במרץ למען שוויון הזכויות והדמוקרטיה בישראל, כשהוא תומך בארגונים ומאבקים – פרטיים וציבוריים, ששמו להם למטרה ערכים שהקרן החדשה מזדהה עמם. כך, "מאמצת" הקרן את ארגונים אלו ותומכת בהם ובפעולותיהם.

כשנכנס לתפקיד לראשונה, ציין כי הוא רואה בקרן החדשה לישראל ארגון מרכזי בישראל, שפעולותיו מממשות את חזון מגילת העצמאות. על פי חזון זה, אזרחי המדינה כולם יחיו בחירות, שוויון, צדק ושלום ללא כל הבדל דת, גזע, מין, נטייה מינית או לאום. מיקי רואה בפועלה של הקרן שליחות חשובה מאין כמוהה, שכן היא משקפת מציאות ישראלית מורכבת במיוחד, בניסיון לפתור את מגוון הסכסוכים שבה – חילונים ודתיים, ערבים ויהודים, ועוד.

פרסום באתר