הכל לבית כללי צרכנות נבונה

למה מחשבון משכנתא הוא כלי יקר ערך למי שקונה דירה?

מחשבון משכנתא

בחירת משכנתא מבין כל האפשרויות הרבות שמוצעות לנו היא החלטה לא פשוטה. סיבה אחת לקושי היא שמדובר בסכומי כסף גבוהים מאוד של 6 ואפילו 7 ספרות שמטבעם מייצרים לחץ וחשש שמא נטעה. סיבה שנייה לקושי היא ריבוי המסלולים ורמת אי הוודאות שישנה בכל מסלול כך שללא ידע מקצועי לא פשוט להבין כמה בעצם נשלם בכל חודש עבור ההלוואה לרכישת הדירה. הסיבה השלישית היא העובדה שבחירת משכנתא משפיעה על החיים שלנו לאורך 15, 20 ואפילו 25 שנים, ובאופן טבעי לא קל לנו להתחייב לתקופה כל כך ארוכה.

מחשבון משכנתא הינו כלי יקר ערך שמסייע לנו במידה רבה להגיע להחלטה הנכונה ביותר עבורנו. מחשבוני המשכנתא מפשטים עבורנו את הבחירה, מציגים באופן ידידותי למשתמש את ההחזר החודשי עבור כל אופציה של הלוואה ועל כן כדאי תמיד להשתמש בהם.

כיצד עובד מחשבון משכנתא?

מחשבון משכנתא משרת אותנו במספר דרכים: אפשרות אחת היא להזין לתוכו את סכום ההלוואה המבוקש ואת תקופת הפירעון – ולקבל ממנו את הסכום החודשי שנצטרך להחזיר, וכך לדעת האם נוכל לעמוד בו (ככל שאפשר לדעת בוודאות מה צופן לנו העתיד). אפשרות אחרת היא להזין את ההחזר החודשי המקסימלי הרצוי מבחינתנו ואת הסכום הדרוש לנו כהלוואה לצורך קנייתה של הדירה הנחשקת, ולקבל את תקופת המשכנתא – וכך להבין לאיזה פרק זמן אנחנו מתחייבים. כדאי לקחת בחשבון שישנם מסלולי משכנתאות שונים ולהשתמש במחשבון המשכנתא בחוכמה.

מה מאפיין כל מסלול משכנתא?

לא רק על-מנת לנצל את היתרונות של מחשבון משכנתא חשוב להכיר את המסלולים השונים, אלא גם כדי להבין איך יוצרים את התמהיל האופטימלי. שני מסלולי משכנתאות פופולריים במיוחד הם פריים וריבית קבועה צמודה למדד. חישוב משכנתא שנלקחת על בסיס ריבית פריים חייב לקחת בחשבון את העובדה שהריבית עשויה להשתנות. מסלול זה מומלץ למקרים שבהם שיעור הריבית במשך נמוך במיוחד. מסלול ריבית קבועה צמודה למדד מנטרל את החשש מפני עליית שיעור הריבית, אבל עלול להגדיל את ההחזרים החודשיים אם תיווצר התפרצות אינפלציונית. בכל מקרה חשוב לבדוק גם אם ישנן נקודות יציאה לאורך תקופת המשכנתא והאם ישנה עמלת פירעון מוקדם.

פרסום באתר