כללי שירותים מקצועיים תרבות וספורט

עושים לדור הבא: כתיבת סיפור חיים

כתיבת סיפור חיים

ככל הנראה הצוואה הטובה ביותר, חיים שלמים השזורים בסיפור מעניין שמושך את הקורא פנימה, ומעורר בו רגשות עמוקים, ריגוש, תחושות הזדהות וחיבור חזק – כתיבת סיפור החיים שלכם הוא הזדמנות להעניק מעצמכם לעולם, ובעיקר לקרובים לכם ביותר, ולתת להם הזדמנות לחוות עוד מהעומק של העולם שלכם, העושר הפנימי שלכם, דבר שלא ניתן לחוות במלואו אלא אם ייכנסו לנעליים שלכם.

הכי קרוב שיש, הכי עמוק שאפשר, סיפור חיים הנכתב בגילוי לב ובצורה מלאה וכנה מפגיש את העולם עם העולם שלכם, ויוצר תהודה שקשה לתאר, חוויה שמובנת רק כפי שהיא – בחוויה ישירה.

כתיבת סיפור חיים היא חווית חיים בפני עצמה

בכתיבת סיפור החיים ההנאה מובטחת לא רק לקורא המאושר שזכה למתנה מופלאה מאדם קרוב. הרי שעצם הכתיבה עצמה מרוממת את הנפש, מרגשת בפני עצמה, ומביאה עוד נדבך של עומק וריגוש לחייו של האדם.

עוד לפני שנכתב, כתיבת סיפור חיים הוא אנחנו – הזיכרונות, התחושות, החוויות, הדבר שאנו מזדהים ומזוהים בו כחיינו שלנו. לטוב או לרע, הזיכרונות שלנו מלווים אותנו ובונים את התפיסה שלנו לגבי ההווה, והמפגש עם אותם זיכרונות מעורר בתוכנו תחושות אינספור, מתנה אדירה לא רק של תיעוד, אלא גם הזדמנות לריפוי פצעים ישנים, סגירת מעגלים, וחידוש קשרים ישנים שהיו באמת משמעותיים.

מפגש עם היסטוריה, מפגש עם הלב

סיפור החיים שלכם הוא לא רק הסיפור שלכם. במהלך החיים אנו נוגעים בחייהם של רבים אחרים, לעיתים בצורה משמעותית יותר ממה שאנו יכולים לתאר לעצמנו. ההיסטוריה האישית שזורה בהיסטוריה וברוח הזמן והתקופה בה אנו חיים, והאינטראקציה בינינו לבין שאר העולם – האמונות והתפיסות של התקופה, מהווה מסמך היסטורי מרתק גם לאלו שלא מכירים אותנו באופן אישי.

ולאלו שמכירים אותנו באופן אישי, הרי שמפגש שכזה מציף את העבר שלנו באור, ומספר עלינו כל מה שחשוב לנו שידעו. עצם ההבנה כי עברנו דבר זה או אחר, ומה חשבנו והרגשנו לגבי זה, פורטת באופן טבעי על מיתרי הלב, שכן היא מפגישה אותנו עם עוד עומק באדם שמולנו, וכתיבת סיפור החיים שלכם היא המתנה הגדולה ביותר שאתם יכולים להעניק לעולם.

פרסום באתר