כללי עסקים וכלכלה

כיצד נשים מנהלות קריירה ומשפחה

אשת קריירה מצליחה

גם בעידן המודרני לא פעם עולה השאלה איך אפשר לשלב בין ניהול קריירה לבין ניהול המשפחה ואיך אפשר להיות אשת קריירה מצליחה. השאלה הזו עולה יותר בהקשר של נשים, אך חשוב לציין כי נושא זה מטריד לא מעט מן האבות וגם הם יוכלו להרוויח מקריאת הכתבה והטיפים שיצורפו.

להיות אשת קריירה מצליחה

נראה כי גם בשנת 2019 קל יותר להיות איש קריירה מצליח יותר מאשר אישה. לאישה יש לא פעם תקרת זכוכית, רבים מהמעסיקים הם עדיין גברים ואפשר לראות כי פחות נשים נמצאות בתפקידי ניהול והמשכורות שלהן, בהשוואה לתפקידים דומים של הגברים, הם עדיין נמוכות יותר. 

הסיבות לכך הן מגוונות, אך השאלה שצריכה לעלות היא כיצד ניתן להיות אשת קריירה מצליחה ולעבור על המשוכות שבדרך. רגע לפני שנעבור לטיפים שיעזרו לך, נדגיש כי הגדרת המטרה צריכה להיות הצעד הראשון שלך. כלומר, אם לך לא יהיה חשוב להצליח, אחרים לא ינסו לדחוף אותך קדימה.

טיפים להפיכת הקריירה שלך למוצלחת

בין אם אין לך ילדים, יש לך ילדים קטנים או בוגרים, הטיפים הבאים שאספנו עבורך, יעזרו לך ליצור קריירה מוצלחת כאישה:

  • הגדרת סדר עדיפויות – הדבר הראשון שעלייך לעשות הוא להחליט מה הכי חשוב לך. ניתן לשלב בין קריירה ורגעי הורות נפלאים. ניתן לפנות אפילו זמן לדברים שהכי חשובים לך, אבל אפשר לעשות זאת רק לאחר הגדרה של סדרי העדיפויות שלך.
  • יצירת מערכת תומכת – ככל שתהיה לך סביבה תומכת יותר כך יהיה לך קל יותר לפרוץ קדימה. ככל שישנם יותר גורמים שתלויים בך, כך יש חשיבות גבוהה יותר למערכת זו ונסביר. כדי להיות אשת קריירה מצליחה עלייך לדעת שכל המטלות שחשובות לך מאורגנות ולכן כדאי לרתום את הזוגיות, ההורים וגם לקבל עזרה בתשלום כדי לטפל בדברים שלא חשוב לך לבצע בעצמך (למשל ניקיון הבית).
  • עשי והציגי – יכול להיות שאת יודעת שאת עושה פעולות רבות למען מקום העבודה שלך, אך אם את צנועה ומסתירה את פעולותייך, יהיה לך קשה מאד להיות אשת קריירה מוצלחת גם בעידן המודרני.

פרסום באתר