כללי נופש ותיירות

טנזניה

טנזניה

רמת החיים של רובנו נמצאת במגמת עלייה מתמשכת, ואחת הדרכים העיקריות שבהן בא לידי ביטוי השיפור ברמת החיים היא טיולים בחו"ל. אם פעם היינו יוצאים מהארץ רק אחת לכמה שנים, היום ישראלים רבים מגיעים לנתב"ג מספר פעמים בשנה, וגם מפת היעדים שאנחנו מבקרים בהם לא מפסיקה להתרחב, ולכלול גם מדינות שבעבר רק שמענו עליהן.

מדינה אחת כזו היא טנזניה, ומי שכבר טייל בה מספר שהיא אכן עונה על כל הציפיות ואף מעבר לכך.

מתי כדאי להגיע לטנזניה?

טנזניה מפורסמת בעיקר בזכות שמורות הטבע רחבות הידיים שיש בה, כולל הסרנגטי המפורסמת ועוד רבות אחרות (טרנגירה, מהלה, נגורונגורו ועוד). הטיסה למדינה במזרח אפריקה נמשכת כ-6 שעות, ומבחינת האקלים בה כדאי לדעת שישנן שתי עונות יבשות ושתי עונות רטובות.

העונה היבשה הארוכה מתחילה ביוני ונמשכת באוקטובר, ואילו העונה היבשה הקצרה משתרעת בין דצמבר לבין פברואר. אפריל ומאי, וכן נובמבר ותחילת דצמבר, הם העונות הרטובות, אם כי גם בהן הטמפרטורות נוחות מאוד, ועוד כדאי לקחת בחשבון שמדובר במדינה ששטחה הוא קרוב למיליון קמ"ר, כלומר בערך פי חמישים מישראל – ובהתאם בכל חודשי השנה אפשר לבקר בה ולמצוא מקומות שכיף לטייל בהם ושמזג האוויר אינו מהווה גורם מפריע. לשם כך כמובן נדרש תכנון מדויק של המסלול.

האטרקציות העיקריות של הטיול

האטרקציות העיקריות של טיול בטנזניה משתנות כאמור בהתאם למועד שבו אתם מגיעים למדינה היפה.

למשל שמורת סרנגטי מתאימה לביקור במרץ, אם כי גם באפריל ובמאי תוכלו ליהנות בסוואנה הענקית, שמהווה בין השאר בית למאות אלפי זברות, אנטילופות, גנו, וגם טורפים כמו נמרים, צ'יטות וצבועים. המפגש עם בעלי החיים בסביבתם הטבעית, ולא כלואים בכלובים קטנים, הוא תמיד חוויה מרגשת מאוד ומרתקת, ומהווה באופן טבעי את שיא הטיול.

בעונת הקיץ (שלנו) מומלץ להגיע לשמורת טרנגירה, שבה ניתן גם כן לצפות בשלל בעלי חיים ובעיקר פילים מרשימים. עוד אטרקציה מרכזית של טנזניה היא האי זנזיבר – אם שמורות הטבע מציעות מפגש עם עולם מרתק ופראי, זנזיבר הוא מקום שכולו פינוק, עם חופי ים מופלאים ואתרי נופש יוקרתיים.

תגיות

פרסום באתר