כללי נופש ותיירות

טיול בהודו – המלצות חשובות

טיול בהודו

הודו הפכה בשנים האחרונים ליעד פופולרי במיוחד עבור ישראלים רבים, גם צעירים וגם מבוגרים יותר. תת היבשת הייחודית מציעה חוויות מעצימות מאוד ומרגשות במיוחד, אבל כדי לנצל באופן מיטבי את מה שיש להודו לתת לנו, כדאי להתנהל בהתאם להמלצות הבאות:

מזג אוויר

הודו היא מדינה עצומה ולכן חשוב לתכנן את הטיול בה בהתאם למזג האוויר בכל אזור ובכל עיר. לטיול בצפון הודו כדאי לצאת ממאי ועד אוקטובר, כשהטמפרטורות יחסית גבוהות, אם כי קחו בחשבון שיש גם מונסונים (בין יוני לספטמבר).

טיול במרכז הודו ובדרומה כדאי לתכנן לאוקטובר עד מרץ, שכן החל מאפריל עלול להיות לוהט במיוחד באזורים אלה.

תחבורה ציבורית

טיול בהודו הוא גם מסעות ממושכים באוטובוסים ו/או רכבות. האוטובוסים זולים מאוד, ומאפשרים לכם להאריך את השהות במדינה הקסומה, שקשה מאוד להתנתק ממנה ברגע שמגיעים אליה. מצד שני לפעמים כדאי גם להתפנק במחלקת AC2 ומחלקת AC3 ברכבות.

יעדים מומלצים

האזורים היפים ביותר עבור טיול בהודו לחובבי הנופים והטרקים בחיק הטבע הם רישיקש, ראג'סטן ודרמסלה שבצפון הודו. נקודת המוצא לטיול כזה היא דלהי, שגם לה יש הרבה מה להציע לנו.

חיסכון

ההודים מודעים לכך שהלקוחות נוהגים להתמקח, ולמעשה מדובר על מסורת של ממש. בהתאם המחירים ההתחלתיים יהיו תמיד גבוהים במכוון, מתוך ציפייה שלאחר משא ומתן קצר הם יירדו. גם כשמתמקחים חשוב לשמור על חביבות ועל הומור, ולזכור שעבור ההודים העסקה עשויה להיות חשובה במיוחד – מה גם שממילא רמת המחירים בה זולה מאוד.

תקשורת במהלך טיול בהודו

ישנם מקומות שאליהם מגיעים מטיילים בהודו שבהם האינטרנט לא איכותי או אפילו לא קיים. במקומות אחרים סים מקומי יעשה את העבודה כך שתוכלו גם ליהנות מהודו וגם להעלות תמונות לאינסטגרם ולפייסבוק. עוד כדאי לדעת שבערים הגדולות של הודו תוכלו להשתמש ב-UBER וגם ב-OLA (אפליקציה דומה לאובר). כדי למצא מסעדה במהלך טיול בהודו מומלץ להיעזר ב-ZOMATO.

גמישות

ההמלצה החשובה ביותר לכל מי שרוצה לטייל במדינה הבאמת ייחודית הזו היא לשמור על ראש פתוח ועל גמישות – לא כל תוכנית ניתן לממש, אבל לפעמים דווקא כשמגיעים למקומות לא צפויים עוברים חוויות מעניינות במיוחד, ובכל מקרה מומלץ תמיד ליהנות ממה שיש.

פרסום באתר