כללי צרכנות נבונה

כל מה שחשוב לדעת על חלונות כהים לרכב

רבים מאיתנו אוהבים לשדרג את המכונית בשלל דרכים, ואחת הפופולריות ביותר היא הוספת חלונות כהים לרכב. לפעולה זו יתרונות רבים ומשמעותיים ובתנאי שהיא מבוצעת באופן מקצועי לחלוטין וכמובן חוקי.

מה קובע החוק בנוגע להכהיית חלונות הרכב?

התקנה הרלוונטית לגבי הפיכת חלונות הרכב לכהים היא תקנה 356 ד', ששונתה בשנת 2005. אם עד לאותו מועד חל איסור מוחלט להכהות כל חלון שהוא, הרי שנכון להיום קובע החוק כי לא יחודש רישיון רכב אם השמשה הקדמית, השמשה האחורית, השמשה של החלון שליד הנהג או השמשה של החלון שליד הנוסע שיושב לצד הנהג צופתה הוא הוכהתה – כלומר ניתן להוסיף חלונות כהים למושבים האחוריים. היתר זה רלוונטי לכל שיטות ההכהיה. העונש על הפיכת שמשות אחרות לכהות הינו קנס של 1,000 ₪ ואיסור נסיעה במכונית עד להורדת הציפויים. כמו כן רכב שכזה לא יעבור את הטסט השנתי.

היתרונות של הוספת חלונות כהים לרכב

הוספת חלונות כהים לרכב באופן חוקי מתאפיינת במספר תועלות:

ראשית, החלונות הכהים מקנים מידה מסוימת של אינטימיות ליושבים במושבים האחוריים שכן מי שנמצא מחוץ למכונית לא יכול לראות אותם. שנית, הסיכוי שחלון שעבר הכהיה מקצועית יישבר קטן במידה ניכרת ביחס לחלון רגיל, וגם אם הוא יישבר הרסיסים יהיו פחות מסוכנים. בנוסף מפחיתים החלונות הכהים את עומס החום ברכב, וזהו יתרון של ממש במדינה לוהטת כמו ישראל, ועוד כדאי לקחת בחשבון כי חלון כהה מסנן חלק ניכר מקרינת ה-UVA המסוכנת לנו (יתרון קריטי במכוניות משפחתיות שבהן כמעט תמיד יושבים במושבים האחוריים ילדים או פעוטות).

השיטות השונות של הכהיית חלונות

אופציה אחת של יצירת חלונות כהים לרכב היא באמצעות לייזר – בשיטה זו החלונות מפורקים מהמכונית, נכנסים לתוך מכונה מיוחדת ושם הם מושחרים באמצעות טכנולוגיית הלייזר. אופציה שנייה של הכהיית חלונות כלי רכב היא באמצעות מדבקות. באופן טבעי שיטה זו פחות עמידה, אבל אם בוחרים במדבקות איכותיות, תוכלו ליהנות מכל היתרונות של החלונות הכהים לאורך פרק זמן בלתי מובטל.

 

פרסום באתר