אוכל בריאות וטיפולים כללי

חיים בריא אוכלים בריא

מעבר לכך שאוכל הוא הדבר לו אנו זקוקים כדי להמשיך לחיות, האוכל תופס משמעות מאוד גדולה בחיינו. ארוחות חג, ארוחות שישי, ארוחות עם חברים ובעצם כל אירוע כמעט סובב סביב אוכל. הגוף זקוק לחלבונים כדי לבנות עצמות ושרירים, לפחמימות כדי לקבל אנרגיה ולבנות תאים ולשומנים כדי לבנות את מערכת העצבים. מעבר לאבות המזון, הגוף זקוק גם לויטמינים ומינרלים אותם אפשר למצוא בעיקר בפירות ובפירות.

 

אוכל טבעי לעומת אוכל מתועש

ככל שהמוצר עבר יותר עיבוד – כך הורדו ממנו רכיבים בריאים והוכנסו אליו חומרים משמרים, חומרי טעם וריח ותבלינים כמו סוכר ומלח בהגזמה. באוכל אמיתי, כזה שאנו מכינים בבית ממש לבד, יש את כל מה שהגוף צריך כדי להתקיים, ולא רק כדי להתקיים אלא כדי להרגיש ולהיראות טוב. גם במזונות שונים שעברו הקפאה, טיגון, בישול ואפילו חיתוך אנחנו יכולים להפסיד רכיבים חשובים. בעלים ירוקים, לעומת זאת, דווקא אידוי, חיתוך ובישול קל יכולים לעזור כיוון שהם מאפשרים לעלה להפריש החוצה על החומרים המזינים שבו.

 

מה הם המזונות הכי בריאים?

מזונות בריאים מאוד הם דג סלמון, אוכמניות, יין אדום, אגוזי מלך, ירקות ירוקי עלים, דגנים מלאים ויוגורט כל אלו מלווים אתכם בצורה הטובה ביותר לחיים בריאים ומאוזנים. על מזונות אלה בוצעו מחקרים רבים ונמצא קשר ישיר ביניהם לבין מניעת סרטן, הגנה על רקמות הגוף, ויטמינים ומינרלים ומדדים תזונתיים רבים התורמים לבריאות הגוף.

 

איך יודעים מה לאכול?

חשוב מאוד שבמהלך השגרה שלכם ואכילה של מזון בריא, לא תרגישו חוסר או שנלקח מכם משהו טעים. יש לדעת לשלב הכל במידה. גם אם אתם אוהבים מתוק, העדיפו שוקולד מריר בו יש פחות סוכר ויותר רכיבים טובים לגוף, אך הקפידו שגם זה יהיה במידה. וותרו על כמויות של מלח באוכל ובמקום זה הוסיפו עשבי תיבול כמו רוזמרין ותימין שנותנים טעם עשיר. במקום לשלב סוכר במזון, העדיפו מעט דבש שהוא קצת יותר בריא וחשוב מזה – טבעי ולא מתועש כמו הסוכר הלבן.

 

כיצד נרגיש אם נאכל אוכל שאינו בריא?

השמנה היא גורם המוות הראשון בעולם. ההשמנה, מעבר לפן הלא אסתטי, מביאה איתה תחלואות הקשורות בסוכרת, שומנים בדם ולחץ דם גבוה. כל אלה, ככל שמתבגרים, הופכים להיות מסוכנים ביותר בכל הקשור לתפקוד הלב והמוח, שני האיברים החשובים ביותר בגופנו. אורח חיים בריא ואריכות חיים קשורים באופן ישיר לתזונה נכונה, והקפדה על עקרונות התזונה והבנת החשיבות שלה תבטיח לכם חיים ארוכים בהם תרגישו ותיראו טוב.

פרסום באתר