כללי עריכת דין שירותים מקצועיים

זכויות תושב חוזר ותיק? מגיעות לך הטבות!

זכויות תושב חוזר ותיק

לא תמיד פשוט לחזור לישראל לאחר שנים רבות בחו"ל, אז חשוב מאוד להכיר את ההטבות והזכויות לתושב חוזר ותיק. תושבים חוזרים זכאים להטבות שונות בהתאם לקריטריונים שונים, וכדאי מאוד להכיר ולדעת אותם לפני שאתם שבים ארצה, וזאת כדי להתכונן מבעוד מועד.

לעיתים קרובות יש להמציא מסמכים מהארץ בה אתם שבים, וזאת בכדי לקבל זכויותיכם כתושבים חוזרים. ותיקים כצעירים, המדינה נותנת רשימת מסמכים מחייבת אשר בלעדיה לא ניתן לקבל את מה שמגיע לכם, אך עם הידע הנכון בידיים תוכלו גם אתם לוודא שאתם מוכנים לגמרי לשיבה חלקה ונעימה לארצנו.

קורסים זמינים כזכויות תושב חוזר ותיק:

כחלק מזכויות התושב חוזר ותיק שלכם מגיעה לכם בחירה ממגוון קורסים מקצועיים שונים ללא עלות או בסבסוד חלקי מהמדינה. זכות זו ניתנת לאלו מכם ששבים לישראל עם מקצוע בו לא תוכלו לעסוק בארץ. לדוגמא:

  1. קורסים בנהיגה ותפעול מכונות כבדות – נהג טרקטור, רכב משא כבד, מכונות ניידות ועוד.
  2. קורסים בחינוך – הסבת אקדמאים להוראה\הוראת אנגלית, ריתמיקה ותנועה לגיל הרך ועוד.
  3. ספורט ואמנות – מגישי טלוויזיה, מדריכי קפוארה, מדריכים להתעמלות מים ועוד.
  4. מקצועות המחשב – פיתוח אתרים וממשקים דיגיטליים, יישומי מחשב, שיווק דיגיטלי ועוד.

כתושבים חוזרים וותיקים, זכותכם לקבל עזרה והכוונה לקורסים אלו רבים אחרים בהתאמה לצרכים שלכם ולמיקום בו בחרתם בישראל.

זכויות תושב חוזר ותיק עם רוח יזמות

לא רק שכירים, מדינת ישראל מברכת בחזרה אזרחים עם רוח ליזום עסקים חדשים. כחלק מהזכויות המגיעות לתושב חוזר ותיק תוכלו ליהנות מייעוץ עסקי ללא עלות, והלוואות עסקיות בתנאים ייחודיים, וזאת כדי לתת לכם את הדחיפה והתמיכה הנדרשת להתחלת עסק חדש לאחר שהייה ממושכת בחו"ל.

אם אין בכם רוח יזמות, וגם אם כן, דעו לכם שבשלוש השנים הראשונות לאחר שובכם ארצה מגיע לכם זכות תושב חוזר להבטחת הכנסה, וזאת מתוך ההכרה בקושי הרב של התחלות חדשות בישראל ובכלל. התמיכה לא נגמרת כאן, וממשיכה עם רשימה ארוכה של זכויות תושב חוזר ותיק.

 

פרסום באתר