הכל לבית כללי צרכנות נבונה

המלצות לבחירת וילונות

וילונות

וילון הוא פריט שמוסיף המון נועם ואסתטיקה לכל מרחב ובנוסף יש לו כמובן תרומה לאיכות החיים שלנו בזכות יכולת ההצללה והשליטה המלאה בכמות האור בכל חדר בכל נקודת זמן. למרות זאת, בלא מעט מקרים אנחנו קונים וילונות מבלי להקדיש לכך מחשבה ובלי לוודא שאנחנו בוחרים את הפריט המתאים ביותר לצרכים שלנו ולעיצוב של החדר שבו הוא ייתלה – וחבל, שכן המגוון הרחב מאוד של האפשרויות מבטיח לנו מקסימום תועלת, אם רק נקדיש לכך מעט זמן.

וילון ונציאני

סוג אחד של וילונות הוא אלה הוונציאניים. סוג זה מבטיח לכל מי שיבחר בו מקסימום שליטה בכמות האור אשר נכנסת לחדר, בכל נקודת זמן. הגלילה שלהם היא מעלה ומטה, והם עשויים משלבים. במרבית המקרים רוחב של שלב הוא 25 מ"מ או 50 מ"מ, ואם תרצו רוחב אחר – הדבר אפשרי.

וילון רומאי

גם וילון רומאי, כמו אחיו הוונציאני, נגלל כלפי מעלה וכלפי מטה. ההבדל הוא שבניגוד לסוג הוונציאני שכאמור מורכב משלבים, זה הרומאי בנוי מריבועים. ניתן להגיע בעזרת סוג זה להצללה מלאה (כשרוצים חשיכה יחסית או מקסימום פרטיות) וניתן גם ליצור בעזרתו משחקים שונים של תאורה והצללה וכך ליצור עניין בחלל.

וילונות הסטה

סוג אחר של פתרונות הצללה הוא וילונות הסטה. בקטגוריה זו תמצאו מבחר רחב של אפשרויות ובהן וילון קונטרה, וילון השחלה, וילון כיווץ, וילון כרבולת וגם וילון לולאות בד. בכל מקרה התוצאה אסתטית מאוד ובעיקר לחובבי המראה הרומנטי, וניתן לבחור גם בין שלל גוונים ומרקמים כדי להתאים את הווילון לשאר הפריטים בחדר.

חשמלי או ידני?

בחלק מהמקרים תוכלו לבחור בין וילון חשמלי לבין וילון ידני. במרבית המקרים ניתן כמובן "להסתפק" באופציה נטולת המנוע, אבל אם מדובר על וילון שאמור לכסות חלון עם מפתח רחב וגבוה – ובימינו ישנם חלונות רבים כאלה – כדאי לנצל את האופציה החשמלית שמבטיחה תפעול נוח, קל ומהיר.

המפתח לבחירה נכונה

על-מנת להגיע לווילון הטוב ביותר, חשוב מאוד להגיע לחנות שמציעה מבחר רחב של אפשרויות ובנוסף עובד בה צוות מנוסה ובעל יושרה – כך שתקבלו תמיד המלצה אמינה על האופציה המיטבית בהתאם לצרכים הספציפיים שלכם.

 

תגיות

פרסום באתר